Epilace laserem

Epilace laserem

Možná Vás už otravuje neustále si holit chloupky žiletkou, depilačním strojkem, krémem nebo voskem. Obzvlášť v létě, chcete, aby Vaše nohy, třísla a podpaží vypadaly pěkně. Pokud chcete chloupky trvale odstranit ze svého těla, právě pro Vás je vyvinuta epilace laserem. Ochlupení v některých částech těla může být vážný kosmetický problém, jak u žen, tak i u mužů. Lasery se používají na trvalé odstranění chloupků již od roku 1995. Funguje to tak, že laserový paprsek ve vlasové cibulce přemění na teplo a tím dochází ke zničení vlasové cibulky. Zákrok je nutno podstoupit asi 3-4 krát v odstupu 6 týdnů, protože paprsek zničí pouze část chloupku. Po několika měsících se mohou provádět ještě drobné korekce. Říká se, že 10 let Vám chloupky opravdu nerostou a poté je možná opětovná korekce.

Epilace laserem je nejvhodnější pro osoby s tmavými chloupky a světlou pokožkou. Pokud máte pokožku opálenou, zákrok nemůžete podstoupit a musíte počkat než opálení vybledne. Opálená pokožka může zvýšit pocit nepříjemnosti při zákroku. Na světlé, zrzavé nebo šedé chloupky se tento typ epilace nedoporučuje. 

6 týdnů před ošetřením byste neměli odstraňovat chloupky vytrháváním, ať už depilačním strojkem, voskem nebo pinzetou. Můžete je však holit, zastřihávat nebo odstraňovat depilačním krémem. Chloupky v době zákroku musí být v růstové fázi. Vaše chloupky by měly být před zákrokem oholeny na délku 1 mm.

Před zákrokem bývá pokožka ochlazována, zákrok je tudíž minimálně bolestivý. Cítíte pouze malé štípnutí, když laserový paprsek proniká pod Vaši kůži, pocity jsou individuální. V citlivých místech je možno použít krém na znecitlivění kůže.

Během ošetření musí mít klient speciální ochranné brýle.

Po zákroku chloupky již vůbec nenarostou, ale v některých případech se vlasová cibulka zcela nezničí. V tomto případě je chloupek minimalizován. U některých osob pokožka reaguje mírným zarudnutím, malými stroupky nebo otokem. V tom případě přikládejte led nebo namažte speciální mastí. Make-up smíte použít až 2 hodiny po zákroku. Po zákroku je také nutná ochrana před slunečním zářením faktorem 30-50.

Laser se používá na odstranění nežádoucích chloupků po celém těle. Nejčastěji však na obličeji (horním rtu), v podpaží a tříslech. Před tím než podstoupíte zákrok musíte se nechat vyšetřit lékařem a absolvovat konzultaci s odborníkem.

Epilace chloupků může v některých případech způsobit hormonální změnu. U žen, které nepoužívají hormonální antikoncepci, ale chtějí začít, odborníci doporučují začít ve stejnou dobu, kdy podstoupíte první zákrok.

Epilaci podstupují z 95% ženy, ale i u mužů to není výjimkou. Muži nejčastěji požadují odstranění chloupků v oblasti zad a ramen.

Cena epilace je závislá na místě odstranění chloupků zhruba od 1 000,- (např. brada) až do 15 000,- (za celé tělo) za jednu návštěvu. Cena se samozřejmě liší podle toho, kde si epilaci laserem necháte provést.