Pleť

Jsou minerálky prospěšné pro pleť?

Především v letním období hledají spotřebitelé rychlý způsob osvěžení pokožky.
Na první místa takových prostředků se řadí osvěžující vody ve sprejích, především v podtlakových rozprašovačích. Lze si klást oprávněnou otázku: Jaký mají přínos pro pleť?

Čti dále...

Citlivá pleť nejen v zimě - III. část

Citlivá pleť se vyskytuje v každém věku. Nejčastěji se s ní můžeme setkat u malých dětí, v těhotenství a po porodu a od 35. roku výše - tzv. obecné citlivosti pleti dospělých. Poslední typ může přejít do trvalého zvýšení citlivosti pleti v pozdějším věku. Čti dále...

Citlivá pleť nejen v zimě - I. čás

Citlivá pleť je spojení, které je velmi frekventované nejen v ordinacích dermatologů, ale také v kosmetických salonech a v lékárnách. V následujících třech dílech se budeme podrobněji věnovat citlivé pleti, možnostmi její diagnostiky a optimální péče. Čti dále...

Citlivá pleť nejen v zimě - II. čás

Péče o citlivou pleť patří k nejobtížnější a také často nejméně vděčné z hlediska profesionální salonní kosmetiky i poradenství v lékárnách. Najít vhodnou kombinaci mnohdy trvá měsíce a nikdy nelze vyloučit vznik nové intolerance. Čti dále...

Možnosti odstranění nadměrného ochlupení

Povrch lidského těla je v různé míře krytý ochlupením. V průběhu kulturního vývoje lidstva převládají tendence ochlupení zakrývat nebo jej odstraňovat. Sociální antropologové dosud nevysvětlili tento fenomen, který nabyl na intenzitě zejména v druhé polovině minulého století. Je pravděpodobné, že člověk podvědomě považuje kůži bez chlupů za čistší. Rovněž estetický dojem zde hraje významnou roli. Čti dále...
Rejuderm-Správný směr ve výživě pleti a v prevenci jejího stárnutí

Rejuderm-Správný směr ve výživě pleti a v prevenci jejího stárnutí

Co je stárnutí?
V naší společnosti je výraz stárnutí často spojován s negativními souvislostmi. Mluvíme o něm, jako o nežádoucím, ale nezměnitelném jevu, který je spojený se životem. Moderní člověk by se měl především seznámit s tím, co stárnutí skutečně znamená, a zbavit se strachu z něj. Jedná se o proces, který je zakódovaný již při našem zplození, v sadě genů ženských a mužských pohlavních buněk. Nikdo nemluví o tom, že novorozenec stárne. A přece - všechno, co je spojeno s vývojem, růstem, vyzráváním a zralostí, souvisí se stárnutím. Je nezbytné rozlišit proces stárnutí, jako zákonitý jev života, a stáří, které nastává v pozdním věku života člověka.
Stárnutí můžeme definovat jako fyziologické hromadění specifických změn v organizmu v průběhu času. Je nevyhnutelné a neodstranitelné.
Lze stárnutí zpomalit?
Na tuto otázku můžeme dát jednoznačnou odpověď - ANO. Kromě individuálních genetických dispozic, které zatím neumíme ovlivnit, můžeme vytvářet řadu vnějších podmínek, které působí na stárnutí ve smyslu plus nebo mínus. Patří k nim strava, pohyb psychická zátěž, životní prostředí a jiné faktory. Obecně hovoříme o prevenci projevů stárnutí.

 

Čti dále...
Jizvy - jak vzniká jizva

Jizvy - jak vzniká jizva

Jizva kůže vždy vzniká jako výsledek hojení poranění kůže nebo chorobného procesu. V praxi tedy můžeme rozdělit jizvy na zapříčiněné úrazem nebo chirurgickým zákrokem a na ty, které vznikly jako důsledek předcházejícího chorobného procesu. V obou případech je jizva výsledkem nedokonalého hojení. Jizva představuje určitou nedokonalost kůže, která však v dané chvíli reprezentuje nejlepší řešení pro udržení zdraví organizmu.

Čti dále...
Čištění pleti při akné

Čištění pleti při akné

Čištění pleti při akné je stále diskutované téma. V laické veřejnosti se dosud vyskytuje názor, že akné je nemoc nečisté kůže. Tato mylná představa vede k tomu, že pleť bývá nešetrně a nadměrně čištěna. V důsledku takových postupů může, zdánlivě paradoxně, nastat zhoršení akné. Proto je nezbytná pečlivá rozvaha, jak, kdy a čím čistit aknózní pleť.

Čti dále...
Jak pečovat o pokožku v horkých dnech?

Jak pečovat o pokožku v horkých dnech?

UV záření má nepříznivé účinky na řadu životních funkcí. Postupně stoupá tvorba volných kyslíkových radikálů, které působí toxicky a poškozují nejen kožní buňky. SynCare Rejuderm tobolky doporučujeme ve zvýšené dávce 2x denně při jídle po celou dobu zvýšené expozice slunci a 5 dnů po ukončení této expozici. Zvýšíme příjem neslazených tekutin až na 3 litry denně. Vhodné jsou minerální vody s nižším obsahem sodíku nebo čistá voda. Pro osvěžení je možné přidat pár kapek citronu. Voda by neměla být studená.

Čti dále...
Co dělat, když uhodí tropické dny

Co dělat, když uhodí tropické dny

Mnoho lidí se domnívá, že vliv vysokých teplot na kůži je neutrální. Poukazují na fakt, že pokud cestují do jižních zemí, nepozorují žádné problémy s aklimatizací. Zapomínají, že náhlé zvýšení teploty samo o sobě nebezpečí nepředstavuje, avšak kombinace vysoké teploty a vysoké vlhkosti může mít velmi nepříznivý dopad nejen na kůži.

Čti dále...