Kosmetika

Kyselina hyaluronová - klíčová molekula proti stárnutí pleti

Proč není kyselina hyaluronová skutečná kyselina? Bohužel se dodnes objevují vážně míněné rady, že kyselina hyaluronová na kůži dlouhodobě nepatří, jelikož se jedná o kyselinu. Neprávem. Kyselina hyaluronová je ve skutečnosti specifický typ sacharidu - cukru, který vykazuje slabě kyselou reakci. S klasickými kyselinami nemá nic společného.

Čti dále...
Význam diagnostiky fototypu a SPF v letním období

Význam diagnostiky fototypu a SPF v letním období

"Zase jsem se spálila. Jak je to možné, když jsem se poctivě natřela padesátkou?"

Řada lidí tuto větu pronáší na letní dovolené napříč jižním zemím. Ve společnosti je, často i vlivem médií, vytvořena představa, že si stačí koupit UV ochranný přípravek s vysokým SPF a ochrana je zaručena. Není tomu tak. Ochrana kůže proti UV záření je závislá na řadě podmínek, které je nezbytné splnit. Nesmíme zapomínat, že ochrana před UV je především ochranou před závažnou chorobou - rakovinou kůže.

Čti dále...
Víno pro krásu

Víno pro krásu

V červeném víně se nachází stovky účinných sekundárních rostlinných látek a přírodních antioxidantů. Mezi ně patří polyfenoly, které chrání pokožku před slunečním zářením a ztrátou elasticity, zlepšují syntézu kolagenu a eliminují buněčné poškození. Je to jedna z nejúčinnějších zbraní proti vráskám, kterou známe.

Čti dále...
Krásné oči bez vrásek

Krásné oči bez vrásek

Oční okolí je velmi citlivá oblast, svojí strukturou je nejjemnější. Obsahuje velmi málo elastinu, tukové tkáně a má tenká kolagenová vlákna. Díky mimice jsou oční víčka stále v aktivním pohybu. Velmi negativní vliv na citlivé oční partie má také vnější prostředí – slunce, suchý vzduch z topení, vítr. V důsledku toho se na pleti předčasně objevují první známky stárnutí – nejdříve mimické vrásky, suché vrásky, časem jsou vrásky stále výraznější, objevují se váčky pod očima, tmavé kruhy, otoky a začervenání.

Čti dále...
Intimní hygiena

Intimní hygiena

Intimní (dle slovníku cizích slov - důvěrný, soukromý, erotický, sexuální) znamená skutečně jen to nejtajnější rádoby ukryté místo na našem těle. Když jsem se s nadcházejícím jarním měsícem podívala na ulici na právě procházející ženy všech věkových kategorií, mnohdy bych řekla, že slovo Intimní - už zcela ztrácí nejen svůj tajemný nádech ale spíše tajemné ukryté kouzlo. Takřka nahota celého těla – má totiž dnes zelenou!

Každá žena však určitě chce o své intimní části těla pečovat co nejlépe a nejdůsledněji. Aby bylo i viděné intimní prostředí přece krásné a zdravé. Pokožka na této části těla má ale zcela specifickou fyziologickou strukturu a dokonce sama umí chránit dříve skrývané partie před bakteriálními i jinými infekcemi.

Čti dále...
Kosmetická taštička pod drobnohledem

Kosmetická taštička pod drobnohledem

Pokud se vám z ničeho nic stane, že vám začnou slzet oči nebo se na tváři objeví zarudnutí či dokonce vyrážka, pak dříve, než půjdete k lékaři, prohlédněte svoji taštičku s kosmetikou. Možná, že se problém objeví tam.

Kosmetické přípravky totiž mohou v sobě ukrývat i nebezpečí. V okamžiku, kdy je otevřeme, začnou na ně působit venkovní vlivy, vzduch a baktérie, a to vůbec nemluvím o houbičkách a našich prstech.

Čti dále...
Buďte krásná díky AHA kyselinám

Buďte krásná díky AHA kyselinám

Kosmetické přípravky obsahující alfa-hydroxykyseliny (AHA) byly poprvé uvedeny na trh koncem osmdesátých let a od té doby zaznamenaly velký nárůst popularity. V dalších letech se staly největším hitem v péči o pleť let, přičemž jejich obliba přetrvává prakticky dodnes. Hlavním důvodem obrovské popularity AHA kyselin jsou především jejich výborné účinky na problematickou pleť, což potvrzuje mnoho spokojených žen po celém světě.

Čti dále...

Správné používání kosmetických přípravků

Kosmetické přípravky, jsou určené k péči o kůži, vousy či vlasy.
Každý takovýto prostředek musí mít určité vlastnosti, díky kterým je pak uveden na trh:
1. Nesmí dráždit kůži či ji nepříznivě ovlivňovat
2. Musí působit esteticky
3. Složení musí být takové, aby jeho účinek odpovídal předpokládaným požadavkům.

Čti dále...
Kosmetické přípravky bez chemie

Kosmetické přípravky bez chemie

Zajímáte se o přírodní kosmetiku? Hledáte kosmetické přípravky z čistých přírodních produktů? Společnost KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. se od roku 1998 zabývá prodejem kvalitních kosmetických přípravků a také prodává špičkové francouzské dezinfekční prostředky, které příjemně voní.

 

Čti dále...