Himalájské jídelní soli

Himalájské jídelní soli

Himálajské soli jsou vytěženy z nejstarších přírodních zdrojů, které máme na zemi – z jihozápadních fosilií Himaláje. Tato sůl je čistá a až 540 milionů let stará. Je ručně těžena, omývána a sušena na slunci. Na stolní sůl se používá ta nejlepší kvalita, asi jen 10 % vytěžené soli. Takovýto přírodní pokrm je bohatý na esenciální minerály v přírodní celistvosti. Krystaly této soli vznikaly po miliony let tlakem hornin na sobě ležících. Tlak tedy způsobil, že její minerály a částečky jsou tak malé, že je tělesné buňky dokážou velmi jednoduše vstřebat.

Tyto soli jsou vhodné na přípravu kvalitní solanky. Solanku připravíte tak, že vložíte jeden nebo více solných krystalů do sklenice. Sklenici naplníte pramenitou vodou s minimálním obsahem minerálů tak, aby byly krystaly ponořeny. Po hodině se krystaly už více nerozpouští, a tak vznikne 26 % nasycená solanka k používání. Denně můžete ze sklenice odebírat libovolné množství krystalů. Po doplnění vody nebo krystalů se tento proces opakuje.

Solanka dodá tělu energii, aby se tělo pročišťovalo, ale i regenerovalo. Může se používat do polévek, ale i do salátů. Pokrmy budou ihned slané.

Sůl je důležitou součástí potravy každého z nás. Podle množství používání nám buď škodí, nebo prospívá. Špatnou variantou je jídelní sůl kuchyňská. Ta je chemicky čištěná a chemicky upravovaná, tzn. je zbavená minerálních látek, které jsou pro tělo nezbytné. Pokud je sůl bez minerálních látek a příměsí, je vhodná hlavně pro průmysl. Lidskému organismu ale škodí, neboť je velmi agresivní a pro tělo jedovatá. Lidské tělo se s takovouto solí špatně vyrovnává.  Tělo se ji snaží vyloučit z organismu. Jestliže se to nepodaří, usadí se v těle a vznikají překyselené otoky, celulitida, na kostech usazená sůl vytváří revmatické onemocnění jako dna, artróza, tvoří ledvinové a žlučové kameny.

Himálajské deo-mýdlo má antiseptické vlastnosti, kterými působí silně desinfekčně. V solném roztoku nemohou přežít žádné bakterie. Toto mýdlo je proto velmi účinným deodorantem. Stačí dát do podpaží trochu soli z deo-krystalu a nepříjemný pach potu je pryč. Krystalická sůl je pro naši pokožku velmi příjemná. Minerály, které obsahuje himálajská sůl, mohou být pokožkou snadno vstřebávány. Pokud budete třít deo-krystalem místa ztvrdlé kůže na chodidlech, bude to působit velmi příznivě. Mýdlo ztvrdlou kůži nejen odírá, ale také ji svými solnými vlastnostmi pozitivně regeneruje.

Koupit si můžete i nahřívací solný polštářek, který příjemně prohřeje vaše klouby, obratle, ztuhlé svaly či šlachy. Solný polštářek má navíc blahodárné účinky – prokrvuje tkáně, ničí škodlivé látky, a tak tiší bolestivá místa. Polštářek si můžete pořídit, i když máte třeba nachlazené průdušky, močový měchýř či ledviny, zablokovanou páteř, ztuhlá záda nebo potíže s plotýnkami.

Přírodní jedlá bylinková sůl – Devět sil -  je vhodná i pro děti. Výborně dochutí saláty, polévky, špagety, vhodná je na chléb s máslem či do omáček. Touto solí dochutíte jídlo buď ještě při vaření, nebo až při podávání na stůl.