Jak napravit 8 kosmetických hříchů?

I když o sebe žena pečuje pravidelně, občas se jí podaří zhřešit. Je tu osm hříchů a rada, jak je napravit.

1) Okousané nehty

Rozešla jste se s přítelem? Máte těžké období v práci? Nebo si prostě jen potřebujete na něčem vybít vztek? Vaše nehty za to nemůžou, zkuste hryzat třeba žvýkačku. A aby nebylo, co kousat, noste prostě krátké nehty. Pokud máte okousané nehty, tak je zapilujte nakrátko a nalakujte si je hodně výraznou barvou, ať vás to tolik nesvádí k dalšímu kousání. Existují také laky na nehty, které chutnají odporně a tak vás chuť na nehtíky přejde, jen co si dáte prst k puse.

No pak je tu ještě nehtová kůžička. Tu také nekousejte a ani nestříhejte. Tak si zaděláte pouze na záděry. Raději vždy po koupeli kůžičku zatlačte tyčinkou nebo párátkem k nehtu. Také neuškodí, když bude používat speciální přípravky na nehtovou kůžičku, které koupíte v každé drogerii.

2) Spálená od sluníčka?

Usnula jste na sluníčku, nepoužila opalovací krém anebo použila, ale s nedostatečným ochranným faktorem a teď jste červená jak rajče? Nejenom, že to nevypadá hezky, je to nepříjemné, ale také je zde nebezpečí rakoviny kůže. Jestliže vám naskákaly puchýře, neváhejte navštívit, co nejdříve dermatologa. Na červenou kůži je vhodný obklad z chlazeného tvarohu, jogurtu nebo černého čaje. Také byste měla pít hodně vody, která ze spáleného těla rychleji mizí. Do jídelníčku zařaďte více potravin s látkami podporující obranyschopnost, vitaminem C, selenem a zinkem, protože spálení oslabuje vaši celkovou imunitu. A pro obnovu pokožky je nejlepší panthenol, koenzym Q10 a vitamín E. A pozor! Dokud se kůže úplně nezahojí, nechoďte na sluníčko ani s tunou opalovacího krému!

3) Přehnala jste to s vytrháváním obočí?

S trháním obočí to přehánět nemusíte. Tenké čárky dokreslené tužkou už neletí. Z obočí vytrhávejte raději jen chloupky, rostoucí mimo hlavní linii. Ovšem v případě, že se vám podařilo obočí vytrhat příliš, zkuste světle hnědý oční stín. Oblouky dobarvěte plochým štětcem. Jestliže jste přehnala opravdu moc, nedokreslujte si obočí tužkou, ale raději si pořiďte na čas umělé obočí. Umělé obočí dostanete i s aplikátorem. Další variantou, jak napravit holé obočí je dokreslení mikropigmentací, což je vlastně permanentní make-up. Kosmetička vám nanese barevné pigmenty pouze do svrchní vrstvy kůže, takže je zákrok  bezbolestný. Barva bez obnovení vydrží asi tři roky.

4) Šla jste spát nalíčená?

Vrátila jste se domů z flámu a padla jste do postele, aniž byste se odlíčila…Odměnou vám za to bude ranní pohled do zrcadla. Vaší pleti nešlechtí čtyřiadvacetihodinové dušení pod make-upem. Tím pouze dáváte zelenou šedé pleti, pupínkům, vráskám a všelijakým nečistotám. Ihned po probuzení byste to měla řádně napravit a svou pleť pěkně hýčkat. Zaprvé udělejte to, co jste v noci zapomněla – řádně se odličte! Druhým krokem může být peeling, který pokožce dopřejte. Ten pomůže dohnat zanedbanou noční obnovu. Poté použijte pleťovou vodu a celý obličej promasírujte hydratačním krémem. Na otoky a povadlou kůži pomůže obličejová gymnastika. Před zrcadlem na sebe dělejte různé obličeje…

5) Zničené vlasy od barvy nebo horkého vzduchu

Přehnala-li jste to se změnou odstínu barvy a teď vaše vlasy vypadají příšerně nebo příliš často používáte fén, kulmu nebo žehličku a tím si ničíte vlasy, zjednejte nápravu. Hlavně nezkoušejte špatný odstín překrýt dalším nánosem barvy sama doma, ale raději se objednejte ke kadeřníkovi. Na tmavý odstín, který nezáří, zkuste barevný šampon. Sežehnutým vlasům, ať už peroxidem nebo třeba kulmou, nejlépe pomůžou nůžky. Nechte si vlasy zkrátit tak o tři centimetry. První pomoc pro poničené vlasy poskytne také teplý olivový olej smíchaný s trochou panthenolového krému – vetřete do vlasů, překryjte igelitem a za půl hodiny umyjte.

6) Mačkala jste si pupínky

Tak a teď máte na obličeji rudé skvrny. Vždyť přece víte, že špatně vymáčknutý pupínek vás bude trápit ještě déle, než kdybyste ho ošetřila antibakteriálním gelem a nechala v klidu zmizet…Při vymačkávání hrozí, že se hnis dostane místo ven, do okolních tkání a tak se místo zanítí. Navíc vám může vzniknout i malá jizvička. Když už musíte, tak mačkejte pouze ty pupínky, které mají bílou čepičku, a to tak, že vršek propíchnete jehlou a vymáčknete tamponem namočeným v dezinfekci. Pokud se vám vymáčknutý pupínek už zanítil, nechte ho být a pouze ho dezinfikujte čistící pleťovou vodou. Na zarudnutí pak nejlépe pomáhá chlazení kostkou ledu obalenou v čistém kapesníku. Na pupínky můžete zkusit i obyčejnou černou mast, kterou seženete v lékárně.

7) Přehnala jste to s make-upem

Líčila jste, líčila, až jste přelíčila. Při pohledu do zrcadla vypadáte jak Marfuša z Mrazíka. V koupelně u zrcadla vypadáte jinak, než na denním světle – to si zapamatujte. Proto se malujte nejlépe u okna. Šmouhu od očního stínu smeťte velkým tvrdým štětcem a rozetřete do ztracena pomocí make-upu. A než si začnete malovat oko výrazným očním stínem, poprašte ho sypkým pudrem. Prášek se tak z kůže snadněji smete. Přílišné množství tvářenky odstraníte pomocí širokého štětce a světlejšího pudru. Na silnou vrstvu make-upu působí nejlépe, když obličej pokropíte minerálkou ve spreji a poté osušíte kapesníkem. Nebo vyzkoušejte zmizíkové pero na líčidla.

8) Flámovala jste a teď máte zašednou pleť

Probudila jste se s kocovinou, stěží si promítáte v hlavě, co se vlastně včera dělo. Vydýchaný vzduch v klubu, cigarety, alkohol…Když se na sebe podíváte do zrcadla, není divu, že vaše pleť je zašedlá, suchá a oteklá. Den začněte sklenicí vody s vymačkaným citronem. A vůbec celý den byste měla řádně pít vodu. Dejte si sprchu – vlažná voda a voňavý sprchový gel jsou dobrý pomocník. Na tělo můžete použít peeling a na obličej detoxikační masku.