Jak si vybrat správný účes

Jak si vybrat správný účes

Vlasy jsou jednou z nejdůležitějších součástí našeho vzhledu. Jednou za čas každý účes potřebuje změnu. Jak si ale vybrat ten správný účes, který vám bude slušet? Je hned několik variant, podle kterých si vyberete ten nejlepší.
Podle tvaru obličeje

1) Kulatý obličej

Široké čelo v oblasti vlasové linie, plné tváře a většinou silnější a kratší krk. Těmito vlastnosti se vyznačuje kulatý obličej. Opticky ho prodloužíte, pokud zvolíte kratší účes nebo vlasy těsně pod bradu. Ofina by měla být delší nebo vyčesaná z čela. Vyvarujte se kudrnám, protože budí dojem plnosti. Vsaďte na účes, který rámuje váš obličej, tím ho opticky zeštíhlíte.

2) Hranatý obličej

Obličej se širokým čelem a hranatou čelistí ošálíte vrstveným účesem. Docílíte oválného vzhledu. Ještě více rysy zjemníte, pokud vlasy natočíte. Dobře vypadá také pěšinka na straně a ofina do čela. Vyhněte se geometrickým střihům s pěšinkou uprostřed.

3) Oválný obličej

Pokud máte oválný obličej, buďte šťastná. Širší lícní kosti se zužují do úzké brady a úzkého čela. Sluší vám téměř jakýkoli účes.

4) Trojúhelníkový obličej

Pro vás se hodí polodlouhé vlasy, rozevláté účesy a ofina. Vyváží úzkou bradu s širokým čelem. Kudrny vám přidají na objemu ve spodní části obličeje. Pokud chcete nosit dlouhé vlasy, nechce si je sestříhat. Vlasy z čela nejsou pro vás.

Podle rysů obličeje

1) Velký nos

Měkký účes je pro vás ten pravý.

2) Špičatá brada

Vybírejte účesy, které jsou u čelisti široké.

3) Nízké čelo

Slušet vám bude řídká ofina.

4)Vysoké čelo

Vysoké čelo zakryjte ofinou.

Podle věku

1) Kolem 20 let

Experimentujte. V tomto věku je vše dovoleno. Barvu i délku vybírejte podle toho, v čem se cítíte dobře a co vám sluší.

2) Kolem 30 let

Nebojte se kratších sestřihů. Dodají vám šmrnc a budou vám slušet. Jestliže jste nosila celý život delší vlasy a nechcete se jich vzdát, nemusíte. Dlouhé vlasy vypadají sexy a máte možnost více variant nošení.

3) Kolem 40 let

V tomto věku se nemusíte vzdávat svých dlouhých vlasů, ale musíte o ně více pečovat. Noste, co chcete a v čem se cítíte dobře. Jste-li sportovní typ, jděte do krátkého sestřihu.

4) Kolem 50 let

Pokud se nechcete vzdát dlouhých vlasů, zkuste alespoň polodlouhé. Sestříhané vlasy kolem obličeje působí lichotivě. Krátké sestřihy vám budou slušet, stejně tak i vlasy vyčesané.

5) Kolem 60 let

Volte krátké účesy. Budete se cítit o pár let mladší a navíc je krátký sestřih praktický na údržbu. Vybírejte si mladší kadeřnici, nemusíte na hlavě nosit usedlé helmy.