Kouzlo zvané korektor

Kouzlo zvané korektor

Všechny ženy mají podobnou zkušenost. Ani ten nejlepší make-up nemá tu sílu, aby beze zbytku zakryl některé trvalé či přechodné vady pleti. Kruhy pod očima stále vystupují stejně jako červené žilky na tváři, a to nikomu na sebejistotě zaručeně nepřidá. Tady musí nastoupit korektor, aby pleť vypadala skvěle.

Tady je několik rad, jak s korektorem zacházet:

Barevný korektor – žlutý nebo zelený – se nikdy nepoužívá samostatně, ale vždycky pouze pod make-up. Žlutá barva potlačí modré nebo fialové skvrny, zelená zase zakryje zarudlosti a červené žilky. Korekční tyčinkou se zlehka poťukají barevně nevyrovnaná místa a potom se korektor zlehka rozetře do ztracena. Je zapotřebí dbát na to, aby po nalíčení korektor splynul s make-upem. Stejně se postupuje i s korektorem v podobě krému.

Tělové korektory se naopak používají až po nanesení základního make-upu, zásadně však dříve, než nalíčený obličej sjednotíme přepudrováním, protože opačně by se na pleti mohly vytvořit nevyrovnané skvrny.

Je-li pleť ve výborném stavu a má zapotřebí pouze zakrýt nějaký defekt, pak lze tělový korektor použít bez make-upu. Důležité ale je, aby se s korektorem pracovalo správně, a to je třeba se naučit. Nestačí jen zakrýt problematická místa, to by pleť vypadala jako kropenatá. Hlavní podmínkou je roztírat do ztracena a pečlivě.

Vybrat je zapotřebí takový korektor, který bude dokonale odpovídat odstínu pleti. Kdyby byl příliš světlý, tvář by vypadala nepřirozeně. Stejně tak musí korektor korespondovat s odstínem make-upu, nanejvýš může být o tón světlejší.

Bude-li se provádět korekce bez make-upu, je dobré na nanesení korektoru použít plochý štětec a rozetřít ho pečlivě do stran až do ztracena. Nakonec se ještě použije tvářenka a obličej se na závěr líčení lehce přepudruje.