Máte citlivou vlasovou pokožku?

Máte citlivou vlasovou pokožku?

Podrážděná vlasová pokožka a pocit napětí jsou problémy, které se vyskytují stále častěji.

Je to důsledek vnitřních i vnějších negativních vlivů:

  • znečištění životního prostředí a intenzivní UV záření

  • suchý vzduch z topení

  • nedostačující péče o vlasovou pokožku

  • stres a nedostatek spánku

  • poruchy látkové výměny a hormonální hladiny

  • proces stárnutí

Důležitou roli však také hraje nedostatečná péče o vlasovou pokožku.

U citlivé pokožky je typické oslabení rohové vrstvy pokožky, která plní funkci přirozené ochranné bariéry. Další vrstvy pokožky, které leží pod ní (vrstva buněk světlých, zrnitých, ostatních a základních), jsou tak přímo vystaveny negativním vlivům z okolí. Tak dochází ke vzniku zánětů, zčervenání, dráždivému svědění a pocitu napětí vlasové pokožky. Jen ten, kdo rozumí funkci pokožky (epidermis), může těmto škodlivým vlivům předejít.

Dermatologicky účinné přípravky proti podráždění vlasové pokožky:

vláště po chemickém ošetření vlasů jako je barvení, melírování nebo trvalá nastává ideální čas pro použití přípravků Hydro-Sensitiv (vlasová kosmetika ALCINA).

Hydro-Sensitiv šampon 1.5 kosmetiky ALCINA obsahuje aloe vera – rostlinu, která dodává vlasům tolik potřebnou vlhkost při každém mytí. Účinný komplex s bisabololem a alantoinem zklidňuje podráždění vlasové pokožky a navozuje pocit uvolnění. Vlasům dodává hebkost a lesk. Šampon je určen pro každodenní použití.

Hydro-Sensitiv kúra 2.5 kosmetiky ALCINA představuje speciální péči pro citlivou vlasovou pokožku a normální až narušené vlasy. Účinný komplex s bisabololem a alantoinem zklidňuje podráždění. Uvolňuje pocit napětí vlasové pokožky a optimálně ji hydratuje. Vhodná k aplikaci 1x týdnně.

Aloe vera – rostina, která je dnes v centru pozornosti kosmetického a lékařského průmyslu. Původně pochází ze suchých regionů a má obrovskou schopnost zadržovat vodu. Právě díky této vlastnosti má velký význam právě v péči o pleť a vlasy. Zmírňuje obtíže například při úpalu, kontaktních alergiích či neurodermatitidě. Vědci hovoří až o 160 různých účinných látkách, např. vitaminu C pro posílení obranyschopnosti, proteinech, které stimulují látkovou výměnu, či minerálních látkách a stopových prvcích (zinek, selen), které podporují regeneraci.