Povzbuďte svoji imunitu

Povzbuďte svoji imunitu

Dlouhé zimní dny, aprílové počasí – jednou to vypadá, že přišlo jaro, ale najednou začne sněžit a teploty jsou pod bodem mrazu. Máme takovouto zimu za sebou, ne všichni to dobře snášeli. Hlavně pro lidi s oslabenou imunitou to byl horor. Pokud chcete posilovat svoji obranyschopnost, můžete se vydat po cestě zvané homeopatie.

Imunologie je věda, která je velice složitá. V posledních letech zaznamenala veliký rozmach, čím dál tím podrobněji zkoumá imunitní děje a pochody. Bohužel lidé svou obranyschopnost podceňují.

Odolnost organizmu zajišťuje imunitní systém. Imunitní systém jsou funkce, které zajišťují nejrůznější orgány vzájemně se doplňující a podporující. V posledních letech velmi roste počet chronicky nemocných – např. lidé mají cévní onemocnění mozku a srdce, autoagresivní choroby, kožní nemoci, nádory, atd.  Tyto nemoci propuknou většinou na základě dlouhodobě oslabeného, porušeného a velmi často deformovaného imunitního systému.

S každým zhoršením životního prostředí, čím více toxinů na nás působí (toxiny – plísně, radioaktivita, těžké kovy, bakterie atd.). Imunita každého z nás má pak za úkol rozpoznat cizorodé a škodlivé látky a vyvíjí se složitá reakce, která způsobuje jejich zneškodnění. Problém nastává, když obranyschopnost organizmu tuto schopnost zkrátí, toxiny se totiž začnou v těle hromadit. Začnou se tvořit usazeniny a blokády, které mohou vést k chronickým onemocněním. Nejvíce bývají poškozeny nejslabší orgány. To, které orgány bývají poškozovány je dáno i geneticky a také záleží na stravě, chování.

V dnešní době je mnoho způsobů, jak může dojít k oslabení imunitního systému. Jedním z faktorů, který vede k oslabení obranyschopnosti je opakované prudké snižování teplot. Při viróze či zánětu, kdy neuváženě zastavíme imunitní proces antibiotiky či antipyretiky, se zdravotní stav rychle zlepší, ale únava a celková slabost zůstane. Někdy se stává, že malé děti berou antibiotika čtyřikrát ročně, jejich imunita je oslabená. V období puberty, člověk nebývá nemocný, jen občas kašle, má rýmu či ho pobolívají klouby. Obvykle nemá ani teplotu. Sice si můžete říct, že jste zdravý, protože nemáte teplotu, ale opak je pravdou. Toxiny se hromadí v cévách, játrech, ledvinách, pohlavních orgánech.Výsledkem bývají různé chronické degenerativní nemoci.

A jak si máte počínat, jestli máte virózu nebo chronickou teplotu? Horečku bychom měli snižovat nejprve přírodními prostředky. Měli bychom ležet v klidu na lůžku (bez čtení, sledování televize), málo jíst (jen rýži, dušenou kořenovou zeleninu), hodně pít, zejména kyselé nápoje (lák ze zelí, citron do vody, voda s jablečným octem) a bylinné čaje a dělejte si studené zábaly (bavlněné prostěradlo namočené do studené vody s jablečným octem, zabalte kotníky, zápěstí, čelo). Pozor: Nikdy si při zábalech nepoužívejte igelit či umělou látku. Někteří lidé si dělají vývar ze stopek třešní či višní. Stopky by se měly vařit alespoň pět minut ve čtvrtlitru vody, pak je scedíme. Můžete použít i sušené uskladněné v papírovém sáčku.

Pokud máte zimnici nebo jen pocit zimy, měli byste se snažit zvýšit si teplotu – doporučuje se jeden až dva šálky zázvorového čaje nebo koupel nohou v horké zázvorové vodě.