Alkoholový mejdan zatočí s vaší krásou

Alkoholový mejdan zatočí s vaší krásou

Možná se Vám zdá povědomý následující scénář: Jste na párty, která se báječně rozjíždí. Po dvou skleničkách výborného vína si to zamíříte pro pár exkluzivních exotických drinků od pohledného barmana. Pak následuje přípitek na počest někoho, koho ani neznáte a pak ...už o sobě obvykle nevíte...

Z noční královny mejdanů se k ránu stává pochodující strašidlo. Tělo má plné ruce práce s detoxikací nepřátelských látek, které s ním pořádně zamávaly. Nedivte se, když vaše kůže zarudne, je vysušená a vlasy připomínají spíše slámu, postrádají lesk a objem.

Velké množství alkoholu v těle na sebe naváže vodu a podpoří odvodňování – dehydruje organismus. Je všeobecně známo, že aby byla kůže hezká a pružná, je třeba dostatečně ji zásobit vodou. To znamená hodně pít. V případě, že pijete alkoholické nápoje, kůže se vysušuje. Proto se doporučuje vypít minimálně stejné množství vody jako alkoholu. Předejdete tak nejen vysušení pokožky, ale i případné ranní kocovině. Alkohol také zrychluje krevní oběh, důsledkem čehož se rozšiřují cévy. To je viditelné hlavně na místech, kde je pokožka nejtenčí. Jedná se především o oblasti tváře, jako je nos, ale třeba i oční bělmo. Naštěstí se po vyprchání zběsilých látek z krve žilky opět stáhnou. V případě, že si dopřáváte alkohol hodně často a dlouhou dobu, žilky ztratí smršťovací schopnost a vaše oči postupně zarudnou trvale. Vaše pleť také může vyprahnout, zkrepovatět a utvoří se na ní vrásky.

Ptáte se, co alkohol dokáže dále? Krom toho, že vám zamotá hlavu a omráčí smysly urychlí metabolické procesy a tak vitamíny a minerály, které by normálně tělo pomalu vstřebalo jednoduše vyloučí. To se týká například zinku, vápníku, vitamínů A, D, B, díky kterým jsou vaše vlasy, nehty a zuby zdravé a krásné.   

I v případě pití alkoholických nápojů však platí pravidlo, které říká, že nic se nemá přehánět a ideální je ubírat se zlatou střední cestou. Když si denně dopřejete sklenku vína, nijak si tím neuškodíte. Naopak, posloužíte své oběhové soustavě a částečně zamezíte kornatění tepen. Víno má navíc zázračnou schopnost zpomalovat stárnutí buněk.

Není nic příjemnějšího, než se během teplého letního večeru usadit na terase se sklenkou kvalitního dobrého vína, anebo vinného střiku. Příjemně si tak odpočinete, uvolníte se a budete se cítit prostě fajn. Pokud zůstanete u té jedné nevinné sklenky, je vše v naprostém pořádku a vaše krása zůstane s vámi nejen po celý večer, ale i ráno – bez červených žilek, kruhů pod očima či vyprahlé pleti.