Kosmetika

Péče o pokožku těla - stále opomíjená část kosmetické péče

Péče o pokožku těla - stále opomíjená část kosmetické péče

Profesionální salonní péče nebo lékárenská poradenská služba se často soustředí na partie obličeje, krku a dekoltu, případně na vlasy. Zakrytým částem těla je obecně věnována menší pozornost. To může vést až k zanedbání péče v místech, která jsou obvykle kryta šaty, a k vzniku různých problémů.

Čti dále...
SynCare Micelární čisticí voda 100% kyselina hyaluronová

SynCare Micelární čisticí voda 100% kyselina hyaluronová

Fíkový extrakt v kosmetice SynCare
Extrakt z fíků obsahuje vysoké procento látek typu galaktouronové kyseliny, fruktózy, glukózy a alfahydroxykyselinu jablečnou. Tyto složky mají význam především pro podporu hydratace pleti, ale také pro pocit jejího osvěžení. Proto se ve vodě rozpustné fíkové extrakty používají i v pleťových vodách, kde podporují tzv. revitalizační účinek a pokožku projasňují.

Čti dále...
SynCare Gommage peeling

SynCare Gommage peeling

Historie gommage peelingů se začala psát v šedesátých letech minulého století. Jejich účelem bylo mechanické odstranění povrchových volně přichycených částí zbytků kůže - tzv. debris, stejně jako u klasických mechanických peelingů, avšak bez rizika dráždění. Překvapivě, až koncem minulého desetiletí se gommage stal rozšířeným.

Čti dále...

Hydratace pokožky - rozumíme tomu pojmu?

Hydratace je slovo mající původ v starořeckém podstatném jménu hydór, znamenajícím vodu. Zatímco v běžném životě je nám pojem hydratace zoravidla jasný, v kosmetice je často mnohoznačný a bývá objektem řady mýlek.

Čti dále...

Kyselina hyaluronová - klíčová molekula proti stárnutí pleti

Proč není kyselina hyaluronová skutečná kyselina? Bohužel se dodnes objevují vážně míněné rady, že kyselina hyaluronová na kůži dlouhodobě nepatří, jelikož se jedná o kyselinu. Neprávem. Kyselina hyaluronová je ve skutečnosti specifický typ sacharidu - cukru, který vykazuje slabě kyselou reakci. S klasickými kyselinami nemá nic společného.

Čti dále...
Význam diagnostiky fototypu a SPF v letním období

Význam diagnostiky fototypu a SPF v letním období

"Zase jsem se spálila. Jak je to možné, když jsem se poctivě natřela padesátkou?"

Řada lidí tuto větu pronáší na letní dovolené napříč jižním zemím. Ve společnosti je, často i vlivem médií, vytvořena představa, že si stačí koupit UV ochranný přípravek s vysokým SPF a ochrana je zaručena. Není tomu tak. Ochrana kůže proti UV záření je závislá na řadě podmínek, které je nezbytné splnit. Nesmíme zapomínat, že ochrana před UV je především ochranou před závažnou chorobou - rakovinou kůže.

Čti dále...
Víno pro krásu

Víno pro krásu

V červeném víně se nachází stovky účinných sekundárních rostlinných látek a přírodních antioxidantů. Mezi ně patří polyfenoly, které chrání pokožku před slunečním zářením a ztrátou elasticity, zlepšují syntézu kolagenu a eliminují buněčné poškození. Je to jedna z nejúčinnějších zbraní proti vráskám, kterou známe.

Čti dále...