Přišly tropické dny. Jak si chránit pokožku při horkém počasí?

Samotné zvýšení teploty, byť v krátkém, kombinace vysoké teploty s nedostatečnou úrovní ochrany před přímým slunečním zářením, chybný pitný režim a časté střídání teplot - viz klimatizace - mohou představovat závažný problém.

Extrémní teploty
Ohroženi jsou především lidé s postižením oběhové soustavy včetně srdce, ale i osoby s metabolickými chorobami. Druhou kategorii představují děti a senioři. V těchto skupinách přijímáme opatření již od letních teplot nad 25° C ve stínu, u ostatních platí přiměřené zásady od 30° C. Bez rozdílu věku a onemocnění je vhodné omezit práci a zcela přes den vyloučit pobyt na přímém slunci při teplotách nad 35° C. I opalování je za těchto okolností rizikem bez předchozí aklimatizace. Pokud není možné zajistit temperování pracovních prostor do 25° C, pak je nezbytné důsledně dodržovat pitný režim a zařazovat pracovní přestávky nejvýše po 4 hodinách. Při práci na slunci nebo namáhavé fyzické práci se tato doba zkracuje na 2 hodiny.

Pobývejte ve stíněných prostorách a mějte dostatečný přísun tekutin
Obecně při teplotách nad 30° C se nevystavujte přímému slunečnímu záření déle jak 1 hodinu a zcela vylučte opalování mezi 11 - 15 hodinou. "Nejzdravější" opalování v létě je mezi 9 - 11 hodinou. Nezapomínejte, že UVA proniká i přes sklo a několik centimetrů pod hladinu vody. Ideální je stínění s dostatečnou cirkulací vzduchu (například mírný vánek).

Klimatizace
Klimatizace patří k nástrojům, jak si zpříjemnit pobyt v určitém prostředí. Proti jejímu rozumnému využívání nelze mít výhrad. Platí zásada, že rozdíl teploty klimatizovaného místa a místa okolního prostředí by neměl být větší jak 7° C. V opačném případě hrozí rozvoj klasických symptomů nachlazení, v závažnějších situacích i kolapsové stavy. Je nezbytné pamatovat na to, že klimatizace vyžaduje pravidelné čištění a servis. Jinak hrozí riziko, že ochlazovaný vzduch se stane nosičem řady mikrobů.

Vysoké teploty a vlhkost a rizika z něj plynoucí
• Vysoká vlhkost vzduchu způsobí, že teplo bude ještě méně snesitelnější.
• Při teplotách kolem 35° C budeme mít pocit, jakoby bylo mírně nad 40° C.
• Tělo na to bude reagovat zvýšeným pocením, tedy zvýšenou ztrátou vody.

Slunce podporuje stárnutí pleti - jak tomu bránit
Ideální je využití účinků SynCare REVITALIA revitalizující celulární voda s kyselinou hyalurnovou ve spreji. Přípravek kombinuje vlastnosti klasické vody ve spreji, tj. hydratuje a osvěžuje, navíc působí regeneračně díky obsahu kyseliny hyaluronové. Extrakt fíkovníku propůjčuje vodě výborné zklidňující účinky a mírní začervenání. Díky tomu bude REVITALIA vítaným pomocníkem nejen na cestách, ale i v kancelářích a samozřejmě v klasické profesionální kosmetické péči. Denní péči proti stárnutí doporučujeme v horkých dnech podpořit účinky lehkého SynCare BB NEW AGE krému s kmenovými buňkami nebo SynCare Denního krému 100% kyselina hyaluronová.

zdroj: SynCare