Wellness

Svěřte své tělo originální pivní lázni

Svěřte své tělo originální pivní lázni

V posledních letech se s originálními wellness procedurami doslova roztrhl pytel. Kromě čokoládové, thajské či medové masáže si běžně můžeme dopřávat všelijaké bahenní, bylinné a jiné netradiční zábaly a koupele. Už jste však něco slyšeli o pivních lázních? Jestli ne, tak vězte, že Češi je jako jediní v celé střední Evropě provozují opravdu na špičkové úrovni. A také kdo jiný, když v celosvětovém měřítku patříme mezi nejvýznamnější výrobce piva.

Pivní lázeň je rekondiční procedura, jejíž hlavní složkou je minerální voda o teplotě cca 35 ºC, která je obohacena několika litry speciálního nepasterizovaného piva a dalšími přísadami, jako jsou pivovarské kvasnice, nadrobno drcený chmel, sladový šrot a sušené léčivé byliny. Množství jednotlivých přísad je obchodním tajemstvím každého provozovatele. Cílem koupele je relaxace, odreagování, harmonizace funkcí organizmu, omlazení pokožky a zlepšení obranyschopnosti těla.

Čti dále...
Mořská houba

Mořská houba

Téměř každý používá při koupeli nějaký druh houby. Ve většině případů se jedná o houby syntetické, které začaly být hojně vyráběny v časech expanze umělých hmot, a které tak nahradily přírodní materiály. Na trhu jich existuje nepřeberné množství. Můžeme si vybírat mezi rozličnými barvami, tvary a také mezi jejich různým složením. Pro všechny syntetické houby však platí, že nikdy úplně nenahradí vlastnosti houby přírodní. Velkou nevýhodou je zejména jejich neschopnost čelit agresivním látkám a z toho plynoucí krátká životnost.

Čti dále...
Thalasso

Thalasso

Je všeobecně známé, že mořská sůl, bahno, ale i řasy posilují zdraví. V dnešní době je možné načerpat sílu z moře i bez návštěvy mořského letoviska. Vaše tělo i mysl mohou vdechovat sílu moře i prostřednictvím speciálních terapií Thalasso. Vše, co takovéto terapie potřebují, dodá moře: mořskou sůl, řasy, bahno. Thalasso je v překladu moře. Tyto terapie začaly ve Francii a proslavily se hlavně díky tomu, že je vyzkoušelo několik známých osobností v šedesátých letech. Dnes jsou vířivé lázně se slanou vodou, podvodními masážemi a zábaly z mořských řas nabízeny v celé škále speciálních center Thalasso na celém světě.

Čti dále...
Harmonická energie těla a mysli: Biodynamické masáže, Biorelease

Harmonická energie těla a mysli: Biodynamické masáže, Biorelease

Souvislost mezi psychikou a fyzickými potížemi je již prokázána. Někteří z nás se sami potýkáme s tzv. psychosomatickými onemocněními. Jejich záludnost tkví v tom, že je nelze odstranit léky či chirurgickou cestou, je třeba je vymýtit dlouhodobou léčbou a tréninkem psychických vlastností. Zkoumáním vnitřních traumat zjistil rakousko-americký psychiatr a psychoanalytik Wilhelm Reich, že psychický zážitek může mít tělesnou odezvu, která se posléze může stát trvalou orgánovou změnou. Tento blok, který je zakotven v tělesné struktuře, nazval jako „svalový pancíř“. Opancéřování slouží jako obrana proti duševním zraněním, snižuje schopnost prožitku, emocionálního výrazu a tím celkového jednání.

Čti dále...
Masážní stroj rolletic vás dostane do formy

Masážní stroj rolletic vás dostane do formy

Jedinečný masážní stroj rolletic, kterým se provádí tzv. válečková masáž, je určený pro všechny, kteří usilují o zmenšení obvodu problematických tělesných partií, o odbourání nevzhledných tukových polštářů a zmírnění celulitidy. Při dodržení důležitých zásad, ke kterým patří pravidelný pitný režim a zdravá výživa, dokáže rolletic zformovat vaši postavu do požadovaného tvaru i velikosti během několika pravidelných návštěv.

Čti dále...
Kryoterapie: Nebojte se mrazu!

Kryoterapie: Nebojte se mrazu!

Pozitivní účinky nízkých teplot na organismus využívali už Egypťané (2500 před n. l.). Účinky chladu později zkoumal Hypokrates (5. století před n. l.). Dále se ledových a sněhových zábalů využívalo v době napoleonských válek. Při zraněních bylo často zapotřebí amputací, které by bez znecitlivění mrazem byly příliš bolestivé. V současné době došlo k velkému pokroku pomocí zkapalňování a dlouhodobého uchovávání plynů. V první polovině 20. století se zrodila kryobiologie, která je definována jako věda o buněčných změnách podmíněných extrémně nízkými teplotami. Samotná kryoterapie se zavedla do praxe o něco později a její vznik je připisován Japonci Toshiro Yamauchimu, který se svým týmem vytvořil první kryogenetickou komoru (1978).

Čti dále...
Oleje

Oleje

Nikomu pravděpodobně není zapotřebí připomínat, že mezi příjmem tuků a přibýváním na váze je přímá úměrnost, ale přesto se najdou takové tuky, které jsou pro náš organismus prospěšné. Všichni dobře vědí, že pro přípravu jídel bychom měli v kuchyni dát přednost tukům rostlinným před živočišnými. Existuje jich mnoho druhů, ale nejdéle používaným rostlinným tukem je olivový olej, který je znám už od doby starého Řecka a Říma. Je prokázáno, že má vysoký obsah vitamínů, a tím příznivě ovlivňuje látkovou výměnu, tlumí rozvoj chorob krevního oběhu, chrání před nádorovým onemocněním a je také prevencí proti projevům předčasného stárnutí. Blahodárný vliv ale má i na pokožku, vlasy a nehty.

Čti dále...
Baňková masáž uleví tělu i duši

Baňková masáž uleví tělu i duši

Trápí vás bolesti zad a kloubů? Vaše pleť už není to, co bývala a navíc se objevila i ta nevzhledná celulitida? Potřebujete oddech a relaxaci? Není nic jednoduššího, než vyzkoušet léty ověřenou baňkovou masáž, tzv. baňkování.

Baňková masáž se zrodila již před pěti tisíci lety. Byla a je součástí tradiční čínské medicíny a je zakotvena i v nejstarších indických lékařských spisech. První zmínky o ní pocházejí také ze starověké Mezopotámie, odkud se tato procedura dostala do antického Řecka. Zde byl dokonce symbol baňky považován za logo lékaře, což je důkazem toho, že baňkování bylo velmi důležitou léčebnou metodou.

Čti dále...
Masáž Shiatsu: Příjemný pozdrav z Japonska

Masáž Shiatsu: Příjemný pozdrav z Japonska

Shiatsu je velmi stará a léty propracovaná masážní technika, která napomáhá nejen k ozdravení organizmu, ale dokáže vyléčit i nemocnou duši. Výraz shiatsu znamená tlak prstů, ale většinou se při masáži používá i jemného tlaku dlaní, kolen, chodidel či loktů.

Kořeny této velmi příjemné procedury sahají do starověké Číny, avšak svou podobu, jak ji známe dnes, získala v Japonsku. Vychází ze starobylé japonské masážní techniky zvané Anma, která je založena na tradiční čínské medicíně.

Čti dále...
Floating: Dokonalá relaxace těla i mysli

Floating: Dokonalá relaxace těla i mysli

Slovo float pochází z angličtiny a znamená plout nebo vznášet se. A právě vznášení je podstatou velmi příjemné procedury, která je právem považována za jeden z největších objevů zaměřených na relaxaci a ozdravení lidského organizmu. Floating je totiž založen na principu beztížného plavání v silně nasyceném solném roztoku, který simuluje prostředí Mrtvého moře, a navozuje stav dokonalé hluboké relaxace.

Floating byl vynalezen v padesátých letech minulého století v USA psychiatrem Johnem C. Lillym při zkoumání senzorické deprivace způsobované nedostatkem smyslových zážitků. Zpočátku byl využíván jen kosmonauty a vrcholovými sportovci, později se floating rozšířil i do oblasti léčebných procedur a wellness.

Čti dále...