Svěřte své tělo originální pivní lázni

Svěřte své tělo originální pivní lázni

V posledních letech se s originálními wellness procedurami doslova roztrhl pytel. Kromě čokoládové, thajské či medové masáže si běžně můžeme dopřávat všelijaké bahenní, bylinné a jiné netradiční zábaly a koupele. Už jste však něco slyšeli o pivních lázních? Jestli ne, tak vězte, že Češi je jako jediní v celé střední Evropě provozují opravdu na špičkové úrovni. A také kdo jiný, když v celosvětovém měřítku patříme mezi nejvýznamnější výrobce piva.

Pivní lázeň je rekondiční procedura, jejíž hlavní složkou je minerální voda o teplotě cca 35 ºC, která je obohacena několika litry speciálního nepasterizovaného piva a dalšími přísadami, jako jsou pivovarské kvasnice, nadrobno drcený chmel, sladový šrot a sušené léčivé byliny. Množství jednotlivých přísad je obchodním tajemstvím každého provozovatele. Cílem koupele je relaxace, odreagování, harmonizace funkcí organizmu, omlazení pokožky a zlepšení obranyschopnosti těla.

Teplá voda aktivuje krevní oběh, prohřívá klouby a uvolňuje svaly. Blahodárně působí také na pokožku, protože uvolňuje póry, kterými se následně odplavují škodliviny. Sušené byliny fungují jako abrazivní prostředek, proto se pivní lázeň doporučuje i lidem s lupenkou a jinými kožními onemocněními.

Významnou složku koupele tvoří zejména pivovarské kvasnice, které jsou mimo jiné hlavním zdrojem vitamínu B, jehož úkolem je zajistit správné fungování metabolizmu buněk. Navíc příznivě ovlivňuje vitalitu člověka, jeho psychický stav, činnost nervové soustavy a také ozdravuje pokožku. Během lázně se doporučuje vypít alespoň sklenici piva, protože živé kultury kvasnic prospívají trávicímu traktu. To je jediný zdroj alkoholu, který se může do těla dostat, protože náš organizmus jej z koupele jinak vůbec nepřijímá.

Každá procedura by měla začínat v sauně, která tělo na lázeň dobře připraví. Samotná koupel pak obvykle trvá 20-25 minut a po ní by ideálně měla následovat částečná nebo úplná masáž, která uvolní svalové napětí. Pivní lázeň si může vychutnat téměř každý, výjimku tvoří osoby s nemocemi srdce, těhotné ženy a děti do 12 let. Procedura není nijak finančně náročná, stačí mít jen chuť a odhodlání vyzkoušet něco nového.

Pro ty, kteří by si chtěli příznivé účinky piva ověřit v pohodlí domova, existuje řešení. Na trhu se objevila nejenom domácí pivní lázeň, která se přidává do běžné koupele, ale i jiné přípravky vyrobené na bázi piva. Setkat se můžete s pivním mýdlem a sprchovým gelem, ale i s přípravky pečujícími o pleť a vlasy.

Pivní koupel a další pivní produkty najdete v eshopu A-cosmetics.cz