Vlasy

Mikrobi a lupy ve vlasech

„Klientky a klienti jsou ochotni investovat značné částky do kosmetické a kadeřnické péče, avšak lupy je často nechávají klidnými. Je zarážející, že s lupy ve vlasech často začínáme bojovat až ve chvíli, kdy přerostly ve společenský problém. Přitom nejjednodušší řešení bývají ta, která jsou zavedena na počátku problému.“ (Kornfeld, 2008) Čti dále...
Vlasové poradenství

Vlasové poradenství

Přibližně 20% kožních onemocnění se týká vlasů nebo zdraví vlasů a kůže, z níž vyrůstají. Kosmetický salon a lékárna je často prvním místem, kde se zákazníci svěří s jejich problémem. Poradenství péče o zdravé vlasy je nedílnou součástí kosmetické péče a v případě lékárny i možným prvním krokem při léčbě chorob vlasů.

Čti dále...
Vlasová kosmetika proti vypadávání vlasů

Vlasová kosmetika proti vypadávání vlasů

Příliš se o tom nemluví, ale vypadávání vlasů není pouze mužskou záležitostí. Padání vlasů může samozřejmě postihnout také ženy. Jeden z výzkumů dokonce přinesl zjištění, že každá čtvrtá žena trpí problémy, které souvisí s padáním vlasů.

Vlasová kosmetika proti vypadávání vlasů u žen

Bývá to spojeno například s menopauzou, nebo může vypadávání vlasů začít u žen krátce po porodu. Naštěstí však žijeme v době, kdy se s takovýmto stavem rozhodně nemusíte smířit. Takže proč se trápit vypadáváním vlasů, když je tu jednoduché řešení?

Čti dále...
Správné mytí vlasů

Správné mytí vlasů

Napadlo Vás někdy, že v mytí vlasů můžete udělat spoustu chyb? Věřte nebo ne, ale například použitím nevhodného šamponu, nedbalým splachováním nebo nežádoucím drhnutím pokožky se vlasy namáhají a trvale ničí. A na rozdíl od pokožky se nemohou regenerovat. Musí zkrátka narůst nové. To trvá nejméně tři roky a za tu dobu vlasy umyjeme asi 400krát. To je důvod, proč provádět mytí opatrně.

Čti dále...
Jak pečovat o vlasy v zimním a jarním období?

Jak pečovat o vlasy v zimním a jarním období?

V zimě je naší hlavní starostí dostatečná hydratace pleti, co ale vlasy? Zapomínáme snad na ně? Vlasy v zimě často trpí a jsou mnohem více namáhány než v letním období. Působí na ně nepříznivé počasí, ať již vlhko, zima, déšť či sníh. Spoustě ženám, které jsou spokojené s rovnými vlasy, se začnou kroutit a každá úprava je marná, jakmile vyjdeme ven, účes nevypadá tak hezky, jak jsme ho připravily. Doma si hezky načešeme vlasy, jenže venku je zima, nandáme čepici a účes pod nimi zplihne a to ani nemluvím o tom, jak se rychle vlasy mastí. Aby žena udržela vlasy pěkné, musí si je pak mýt mnohem častěji. Některým se zase objeví nežádoucí objem. Jak si v zimě poradit a vypadat stále hezky a upravená? Poradíme vám několik triků, jak o své vlasy pečovat.

Čti dále...
Péče o vlasy – mytí vlasů

Péče o vlasy – mytí vlasů

Když si myjeme vlasy, zbavujeme je veškerých nečistot včetně zbytků laků, tužidel a dalších podobných přípravků. Na namočené vlasy naneseme malé množství šamponu, který si nejprve rozetřeme po celých dlaních i prstech. Rozetřením zamezíte pouze lokálnímu nanesení šamponu. Šampon rozpěníme krouživými pohyby po všech vlasech snadněji než roztíráním z jednoho místa.

Čti dále...
Historie účesů

Historie účesů

Každá civilizace měla svou módu účesů. Pro každou sociální vrstvu byla móda jiná. Lidé si vlasy ošetřovali regenerátory – především vonnými oleji. Úprava účesu ženám zabírala i několik hodin denně. Zde vám uvádím jeden příklad. V římské společnosti byl ten, kdo svému účesu nevěnoval několik hodin denně, označován za člověka, který o sebe nedbá.

Čti dále...
Oživení vlasů

Oživení vlasů

Vlasy můžete oživovat hned několika způsoby. Většinou na první čáře vítězí přírodní látky. Úplně nejlepší regenerační lázní je šťáva z cibule. Cibuli nejdříve vymačkejte v odšťavňovači, pak šťávu naneste na pokožku hlavy do vlasů. To vše opatříte igelitovou čepicí, zabalíte do ručníku a necháte dvacet až třicet minut zahřát. Po odstranění ručníku k vlasům moc nečichejte, ani se nelekejte, vlasy hlavně důkladně umyjte šamponem. Pach cibule po oschnutí zmizí. Poté můžete pokračovat v běžné úpravě vlasů.

Čti dále...