Jak pečovat o vlasy v zimním a jarním období?

Jak pečovat o vlasy v zimním a jarním období?

V zimě je naší hlavní starostí dostatečná hydratace pleti, co ale vlasy? Zapomínáme snad na ně? Vlasy v zimě často trpí a jsou mnohem více namáhány než v letním období. Působí na ně nepříznivé počasí, ať již vlhko, zima, déšť či sníh. Spoustě ženám, které jsou spokojené s rovnými vlasy, se začnou kroutit a každá úprava je marná, jakmile vyjdeme ven, účes nevypadá tak hezky, jak jsme ho připravily. Doma si hezky načešeme vlasy, jenže venku je zima, nandáme čepici a účes pod nimi zplihne a to ani nemluvím o tom, jak se rychle vlasy mastí. Aby žena udržela vlasy pěkné, musí si je pak mýt mnohem častěji. Některým se zase objeví nežádoucí objem. Jak si v zimě poradit a vypadat stále hezky a upravená? Poradíme vám několik triků, jak o své vlasy pečovat.

Statická elektřina neprospívá vlasům

Dnes má doma skoro každý ústřední topení. Sice je to pro nás pohodlnější, než přidávat každou chvíli do kamen, ale naše vlasy trpí. Pokožka hlavy i vlasy jsou suché, proto se mohou i častěji mastit, důsledkem suché pokožky se tělo snaží zpátky hydratovat pleť a vytváří maz. Pokud chceme situaci vylepšit, doporučují se používat doma zvlhčovače vzduchu, které zmírní suché prostředí a vlasy nebudou tolik vysušené.

Čepici s sebou

Sice budete mít vlasy mastnější a budete si je muset mýt častěji, což při užívání kvalitních šamponů dnes již tolik nevadí, ale vezměte v potaz fakt, že čepice funguje jako ochranný štít mezi okolními vlivy a vašimi vlasy. Určitě byste měla nerada vlasy hned po úpravě zasypány sněhem. Mrazivé počasí a nepřijemný vítr navíc vlasy vysušuje.

Jaké výrobky používat?

Je dobré používat kvalitní kondicionér, samozřejmě podle typu vašich vlasů, měl by vlasy chránit před mrazem. Stejný efekt mají také gely a pěnová tužidla, které navíc drží tvar účesu. Nedoporučuje se dávat na vlasy lak, protože ten spolu s vlhkým počasím a deštěm vlasy slepí a špatně se budou rozčesávat. Pokud příliš na kupovanou kosmetiku nedáte a máte raději přírodní produkty, pak vám doporučuji používat bylinky a rostliny, které se dají v létě vypěstovat na zahrádce a nasušit na zimu, nebo také koupit. Můžete si připravit odvary z heřmánku či kopřiv a oplachovat jimi umyté vlasy. Pro lepší lesk se doporučuje také pivo.

Několik tipů na domácí zábaly

Obchody jsou přeplněné výrobky, ale domácí vlasové kúry jsou z přírodních produktů, můžete si je připravit samy a navíc vás nestojí další finance. Můžete využít, co máte zrovna po ruce. Postačí vám otevřít ledničku a spíž. Pokud chceme zábal použít, nejprve si vždy musíme vlasy umýt a aplikujeme kúru na čisté, voňavé vlasy. Nezapomeňte si při použití zábalu vlasy zabalit do ručníku, aby byly v teple.

Pro mastné vlasy

Pokud vás trápí mastné vlasy, stačí si vyndat z ledničky jedno, či dvě vajíčka, podle délky vlasů. Oddělíme žloutek od bílku a bílek hezky našleháme do sněhu. Ten natřeme na vlasy a necháme působit, dokud nezaschne a pak jej můžeme smýt.

Na suché vlasy kapku olej

Olivový olej je blahodárný a dokáže pokožku hezky promastit. Stačí si nalít olivový olej do hrnce spolu se žloutkem a zahřát směs na 40 °C. Pak ji potřít na vlasy a nechat působit dvacet minut.

Pro lesk jako blesk

Abyste měla lesklé vlasy, je možné použít pivo nebo zábal z vajíček, oleje a medu. Stačí do misky nakapat několik kapek olivového oleje, přimíchat dva bílky a k tomu dvě lžíce medu. Směs natřeme na vlasy a necháme působit.