Oživení vlasů

Oživení vlasů

Vlasy můžete oživovat hned několika způsoby. Většinou na první čáře vítězí přírodní látky. Úplně nejlepší regenerační lázní je šťáva z cibule. Cibuli nejdříve vymačkejte v odšťavňovači, pak šťávu naneste na pokožku hlavy do vlasů. To vše opatříte igelitovou čepicí, zabalíte do ručníku a necháte dvacet až třicet minut zahřát. Po odstranění ručníku k vlasům moc nečichejte, ani se nelekejte, vlasy hlavně důkladně umyjte šamponem. Pach cibule po oschnutí zmizí. Poté můžete pokračovat v běžné úpravě vlasů.

Co se týká tolik opěvovaného, ze všech stran nabízeného heřmánku v nejrůznějších podobách, asi každý kdo to vyzkoušel, by mohl dalším doporučit pouze v případě zvýšené tvorby vlasového mazu. Heřmánek totiž vysouší. Navíc poslední dobou stále přibývá lidí, kteří jsou na účinky heřmánku alergičtí.

Z přírodních regenerátorů jsou velmi dobré: kopřiva či mladé lístky břízy. Použitelné byliny určitě najdete na většině městských sídlištích. Musíte je získávat ale mimo obydlené oblasti, protože tyto oblasti nejsou tak znečištěné. Nejjednodušší využití: odvar, igelitový čepec a ručník. Doba působení 20 až 30 minut, vlasy potom stačí pořádně umýt šamponem.

Hlavně neočekávejte okamžitý výsledek, protože každá tato regenerace posiluje jen vlasový kořen, nikoli vlasový stonek. Ten jde zregenerovat jen velmi těžce. Regenerací kořínků však můžete vlasům pomoci ke kvalitnějšímu růstu.

Ostatní regenerátory, které vyrábějí různé firmy, jsou většinou založené na bázni kyselé lázně (Kyselá lázeň se nedá považovat za jeden ze způsobů regenerace. Pomocí kyselé lázně totiž jen neutralizujete účinky vody a šamponu. Lázeň se připravuje z jednoho dílu octa nebo kyseliny citronové, možná je také šťáva z čerstvého citrónu, a devíti dílů vody. Po promíchání vznikne 1 % roztok octové vody či kyseliny citronové. Přelitím umytých vlasů tímto roztokem lze v daný moment udělat možné maximum. Účinkem kyselé lázně se šupinky kutikuly pevně uzavřou, proto pak můžete vlasy lépe rozčesávat.) Využívají fyziologie vlasu. Účinek této kyselé lázně totiž vlas šokem bleskově uzavře. Jednoduše řečeno, co z vlasu z pokožky ještě nevyrostlo, to lze zregenerovat. Stonek vlasu nad pokožkou hlavy však nemůžete pouze adaptovat.

Firmy, které nepoužívají regeneraci na principu kyselé lázně nebo dokonce vracejí vlasům přírodní ceramid, docela nestydatě lžou, protože vlas nemůže ztratit látku, kterou není schopen sám vytvořit, tzn. že ji vlastně ani nepostrádá.

Regenerační oplachy vlasů


Oživovací oplachy vlasů v podstatě nahrazují kyselou lázeň. Až si umyjete vlasy, naneste do nich ve dlaních rozetřený regenerační prostředek. Hlavní je, že vlasy lze snadno od špiček rozčesávat právě díky regenerátorům.

Pokud regenerátor špatně opláchnete, vlasy vám zmastí. To znamená, že neuvidíte vy ani okolí, že je máte umyté. Proto je důležité, abyste si vlasy velmi důkladně oplachovala. To, jaké množství regenerátoru budete potřebovat, závisí na délce vlasů. Určitě spotřebujete víc přípravku když budete mít vlasy sahající až po lopatky, než když budete mít vlásky sestřižené jen na mikádo.

Účinek oplachu na povrch vlasu je totožný s kyselou lázní, proto raději používejte regenerátory s kyselým pH.