Thalasso

Thalasso

Je všeobecně známé, že mořská sůl, bahno, ale i řasy posilují zdraví. V dnešní době je možné načerpat sílu z moře i bez návštěvy mořského letoviska. Vaše tělo i mysl mohou vdechovat sílu moře i prostřednictvím speciálních terapií Thalasso. Vše, co takovéto terapie potřebují, dodá moře: mořskou sůl, řasy, bahno. Thalasso je v překladu moře. Tyto terapie začaly ve Francii a proslavily se hlavně díky tomu, že je vyzkoušelo několik známých osobností v šedesátých letech. Dnes jsou vířivé lázně se slanou vodou, podvodními masážemi a zábaly z mořských řas nabízeny v celé škále speciálních center Thalasso na celém světě.

Terapie představují ideální prevenci, pomáhají i při nadváze, stresu, artróze, revmatismu, bolestech v zádech, ale i celulitidě. Jsou ideálním doplňkem nejrůznějších odtučňovacích kůr. Ve wellness areálech vládne atmosféra dobré pohody. Veškerá zařízení jsou na mezinárodní úrovni a personál je odborně zaškolen. Tělo i duše tu opravdu pookřeje. Mořská voda působí blahodárně na lidský organismus, mikroorganismy a minerály (vápník, hořčík, draslík a sodík) vzpruží a oživí. Stopové prvky jako jód, měď nebo zinek jsou při teplotách mezi 34 – 38 stupni velmi dobře přijímány pokožkou.

Zábaly mořským bahnem a řasami obsahují vitaminy a koncentrované bílkoviny, působí jako skvělá prevence poruch látkové výměny a mají detoxikační účinky. Do pokožky se dostávají minerály, které jsou obsaženy v buňkách řas. Tkáň těla se minerály nasytí a pokožka se tak opět stane měkkou a současně napjatou. Takováto hřejivá terapie zpevní, zformuluje a obrní proti celulitidě.

Jak tato terapie probíhá? Masér na vaše tělo nanáší štětcem teplé bahno. Nanáší ho teplé, proto aby tato výživná složka mohla působit do hloubky. Poté vás zabalí do igelitové folie, pak do deky, aby teplota neklesla. V zábalu strávíte dvacet minut, pak vás osprchuje. Očištěné tělo masér prohněte směsí zpevňujícího výživného krému.

Dříve se lidé domnívali, že mořské řasy působí protizánětlivě a uměli tohoto účinku využít. Řasy mají větší obsah minerálů a vitamínů než jakékoliv jiné přírodní produkty a díky schopnosti uvolňovat kyslík jsou nenahraditelné. Lidský organismus pozitivně stimulují. Posilují imunitní systém: regulují krevní oběh, podporují trávení a pozitivně ovlivňují snižování hladiny cholesterinu, kyseliny močové a krevního cukru. I pro pacienty s bolestmi zad a revmatismem jsou dobrodiním.

Terapie Thalasso jsou opravdovým oživením těla. Určitě by je každý, kdo je vyzkoušel, doporučil i ostatním. Pokud vyzkoušíte alespoň jednu tuto terapii, nebudete litovat.