Kyselina hyaluronová - klíčová molekula proti stárnutí pleti

Proč není kyselina hyaluronová skutečná kyselina? Bohužel se dodnes objevují vážně míněné rady, že kyselina hyaluronová na kůži dlouhodobě nepatří, jelikož se jedná o kyselinu. Neprávem. Kyselina hyaluronová je ve skutečnosti specifický typ sacharidu - cukru, který vykazuje slabě kyselou reakci. S klasickými kyselinami nemá nic společného.

Kyselina hyaluronová je přirozeně obsažena v lidském těle jako biogenní
Kyselinu hyaluronovou najdeme v pojivé a nervové tkáni, ale také v kůži. Tato skutečnost je velmi důležitá z biologického hlediska. Jako aktivní látka v kosmetických přípravcích se snadno v těle odbourává, nemá vedlejší účinky a je nejedovatá. To ji předurčuje k využití jako ideální kosmetická surovina v krémech a gelech.

Jak působí kyselina hyaluronová v pleti

Abychom pochopili význam kyseliny hyaluronové pro pleť, musíme poznat její funkce. Kyselina hyaluronová se nachází jak ve svrchních vrstvách pokožky, především v rohové vrstvě, tak ve škáře. V kosmetice se zaměřujeme na doplňování kyseliny hyaluronové do rohové vrstvy. Pro účinné doplnění do škáry je nezbytná injekční aplikace nebo použití dermarollerové mezoterapie. Kyselina hyaluronová je proteoglykan, tj. komplexní sacharid, který na sebe váže další látky včetně vody. Zjednodušeně lze říci, že vytváří přirozený biogel, který obklopuje buňky a tvoří tzv. extracelulární matrix. Lze tvrdit, že tato látka je základním faktorem, spolu s kolagenem, pro plnost pleti. Její nedostatek má přímou souvislost s projevy stárnutí kůže.
Řada látek se v kosmetických přípravcích používá krátkodobě, protože jejich účinek je sice výrazný, ale postupně může nastat omezení působení nebo nežádoucí návyk. Proto vědci hledají takové složky, které je možné aplikovat dlouhodobě, bez vedlejších efektů. Často využívají ingredience, které jsou přirozeně obsažené v lidském těle. Do této skupiny patří i kyselina hyaluronová.

Jak je možné se bránit před ztrátami kyseliny hyaluronové v pleti

Kromě kosmetických postupů, které jsou uvedeny níže, je důležitá celková dlouhodobá prevence. Hlavní bod představuje ochrana před slunečním zářením a zábrana nadměrné ztrátě vody. V USA již v roce 2002 dokázali přímou souvislost mezi spálením kůže a rychlým úbytkem kyseliny hyaluronové z pleti. Rovněž je známo, že chlór z bazénů zvyšuje míru rozpadu jak kyseliny hyaluronové, tak kolagenních vláken.

Péče SynCare přípravky s kyselinou hyaluronovou

Věkové doporučení: V žádném ohledu nelze tvrdit, že kyselina hyaluronová je vhodná pouze pro stárnoucí nebo zralou pleť, avšak kolem 35. až 40. roku by tato látka měl být používána denně i ve více přípravcích. Má mimořádnou výhodu, nemusíte si jí bát – je NENÁVYKOVÁ.
SynCare nabízí kompletní, intenzivní ucelenou péči o pleť přípravky s kyselinou hyaluronovou.

Tonizace a příprava na další ošetření: SynCare REVITALIA revitalizující celulární voda s kyselinou hyaluronovou
Použití: Přípravek je v podtlakovém rozprašovači.
Nanese se buď na tampon, kterým se aplikuje přípravek na pleť, nebo přímým postřikem na pokožku ze vzdálenosti 20 cm.

Intenzivní péče séry: SynCare MULTI LIFT 100% kyselina hyaluronová sérum
Použití: Na ještě vlhkou pleť se nanesou 2 až 3 kapky a lehce se vklepou do pokožky.
Pokud nanášíte sérum i na krk a dekolt, je spotřeba 5 až 6 kapek.

Závěrečné ošetření: SynCare Denní krém 100% kyselina hyaluronová, SynCare Noční krém 100% kyselina hyaluronová
Použití: Nanese se v tenké vrstvě na pleť a vetře se.