Antiperspiranty – pozor na ně!

Ač se to nezdá, antiperspiranty mohou být nebezpečné. A na co byste si měla dávat pozor?

Slovo antiperspirant by mělo být napsáno na obalu, což, bohužel, není vždy pravidlem. Ale to není tak závažné, jako to, že hlavní složkou antiperspirantů je aluminium chlorohydrate, nebo jiné aluminium. Jde totiž o sloučeninu hliníku, která má blokovat funkci potních žláz. Bohužel, není-li na obalu napsána žádná sloučenina aluminia, jedná se o deodorant, který voní, ale nechrání vás před pocením.

A proč byste měla mít obavy z používání antiperspirantu? Tak především proto, že můžete mít rakovinu! Lidské tělo vylučuje toxiny na několika místech těla, jimiž jsou podkolení jamky, třísla nebo právě podpaží. Toxiny jsou vylučovány pomocí perspirace, tedy potem. Tím, že antiperspiranty zabraňují pocení, zabraňují také vylučováním toxinů z těla přirozeným způsobem. A když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je do lymfatických uzlin. Nejbližší lymfatické uzliny jsou, v tomto případě, ve vnějším horním kvadrantu prsu, kde se tvoří rakovinné nádory. Pokud si aplikujete antiperspirant na čerstvě oholenou pokožku podpažních jamek, zvyšujete riziko ještě víc. Paradoxem je, že výrobci nabádají, k takovému používání. Holením odstraňujete svrchní vrstvu staré pokožky a narušujete její povrch. Tak mohou chemikálie rychleji proniknout do těla.

Dále sloučeniny hliníku napomáhají ke vzniku Alzheimerovy choroby. Zkrátka v dnešní době byste se měla zamyslet, co aplikujete na své tělo.