Balneo: naložte se do bahna!

Balneo: naložte se do bahna!

Sníte o tom, že jednoho dne bude vaše pleť dokonale jemná a hladká? A že se budete cítit jako znovu zrozená? Tento sen se vám může brzy vyplnit! Může ho totiž splnit zázrak jménem rašelina!

Přírodní minerály, které jsou v rašelině uloženy již několik tisíc let, a léčivé vlastnosti balneoterapie jsou vstřebávány kůží, což společně s horkou vodou zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitní systém, poskytuje celkové uvolnění svalů a úlevu od bolesti a především stresu.

Balneo je známé už z dob antického Řecka, ale teprve v posledních dvou stech letech se dostalo také do zemí střední Evropy a vlastně do celého světa, kde se osvědčilo jako výborný relaxační i léčivý nástroj.

Většina wellness center nabízí poměrně velkou nabídku nejrůznějších „přírodních“ zábalů. Vybrat si můžete například jednu z těchto variant:

Slatinný zábal

Slatinný zábal se užívá ve formě obkladů především při léčbě a regeneraci pohybového aparátu, u gynekologických obtíží a také při onemocnění dýchacího aparátu. Příjemné teplo pomůže prokrvit váš krevní oběh a urychluje lákovou výměnu. Jednoduše řečeno pomůže vaší regeneraci jako nic jiného!

Rašelinové koupele

BahnoO rašelinové koupeli se dá stručně hovořit jako o zázraku. Snad žádný jiný welness přípravek neobsahuje tolik tělu prospěšných látek. Jde třeba o látky organického původu, kterých rašelina obsahuje neuvěřitelných 98%! Za všechny jmenujme například kyselinu huminovou, třísloviny, enzymy, pryskyřici a také vosky. I díky těmto složkám působí rašelina protizánětlivě, zvyšuje prokrvení kůže a působí proti bolesti. A samozřejmě si při koupeli v ní i dokonale zarelaxujete…

Uvidíte, že po podstoupení této procedury se budete cítit jako znovu zrozená!

A pozor! Rašelinovou koupel si už můžete dopřát i doma! Několik firem začalo vyrábět přípravky do koupele s rašelinovým extraktem. Nemusíte se obávat, že by vám rašelina ucpala odpad a zanesla nelibou vůní koupelnu, tyto přípravky většinou neobsahují žádné pevné látky. Dopřát si je můžete také ve formě pěny a dokonale se tak oddat relaxaci.

Tyto přípravky do koupele by měly být k dostání v lékárnách a určitě na internetu. Jejich cena se pohybuje okolo dvou set korun. 

K čemu jsou dobré, bahenní koupele?

Jak už bylo několikrát řečeno, při bahenních koupelích a zábalech si dokonale pročistíte hlavu od všedních starostí a perfektně si odpočinete. Mimoto má ale rašelina také blahodárné účinky na vaše zdraví! Pomůže vám při kožních a kosmetických potížích, při problémech s pohybovým aparátem a má i protizánětlivé účinky. Jde rovněž o vynikající způsob rehabilitace. Teplé zábaly vám udělají dobře na sto procent.

Na co po proceduře nezapomenout!

Rozhodně doplnit tekutiny! Ač se vám to nezdá, vlivem tepelného působení se vaše tělo dehydratuje. Proto je nutné po absolvování zábalu či koupele vhodně doplnit tekutiny, například čerstvým džusem nebo pramenitou vodou…

Teď už víte vše podstatné o balneoterapii a můžete se bez obav vrhnout do víru „blátivých“ procedur.