Barvy

Barvy

Barvy působí na každého člověka. Některé očím lahodí, některé jim jsou nepříjemné. Psychologické studie ovšem dokázaly, že samotné barvy dokáží člověka ovlivnit. Lidské oko podle odborných studií může rozlišit až 7 milionů odstínů barev. Dokonce i to, jakou barvu oblečení si ráno zvolíme hraje velkou roli v tom, s jakou náladou celým dnem půjdeme.

Proto je dobré vybírat si oblečení až ráno, podle momentálního rozpoložení. Je také velmi dobré si ujasnit, jak náš den bude probíhat. Jestli budeme mít důležité jednání, kde je zapotřebí společenské oblečení a nebo obyčejný pracovní den.

Neměly bychom zapomínat že „harmonie spočívá v opakování“ a proto stejnou barvu můžeme opakovat na odlišných místech oblečení.

A co jaká barva znamená?

Červená:

Tato barva je snad nejvýraznější barvou. Také jako první upoutá lidské oko a proto doplňky v této barvě jsou velice výrazné. Právě červené oblečení dodává energii a sílu. Podle psychologů červená je barvou sangviniků a proto, pokud sangviniky nejsme a rády bychom z jejich radosti a veselosti měly, oblečme se do červeného trička nebo si nasaďme náušnice v této barvě a hned se nám pod kůži dostane lepší nálada. Pokud v blízkosti obličeje se vyskytuje červená, obličej se ihned jakoby rozzáří.

Růžová:

Je to tlumenější odstín červené. Ztrácí přitom na své agresivitě jakou má červená, ale ne na své smyslnosti. Růžová je hravá a dodává pocit pohody a klidu. Je to dívčí barva, ale s kombinací s jinou neutrální barvou – zejména pak s šedou – ji mohou nosit všechny ženy.

Zelená:

Zelená je vyloženě balzám na oči i duši. Tato nejvíce uklidňující barva má velkou škálu odstínů jako od khaki odstínu do hráškově zelené barvy. V této barvě můžeme nalézt mnoho sportovních oblečení nebo textil určený pro volný čas.

Modrá:

Velmi oblíbená barva, která má chladící účinek je oblíbená především v letních měsících. Vždyť i na bronzově opálené pokožce právě světle modrá krásně vynikne. Je to barva stálosti a víry. Lidé oblečeni do této barvy působí pohodově, inteligentně a lépe se s nimi komunikuje.

Černá:

Mnoho lidí si tuto barvu natolik zamilovali, že chodí pouze v této barvě. Je to barva smutku, ale také elegance. K černé barvě jde kombinovat mnoho dalších – je to jakýsi základ. Černá barva jak je známo také zeštíhluje a proto působí celkově sexy. Oblečení této barvy se pomocí doplňků může stát obyčejným nebo naopak slavnostním.

Bílá:

Taky jakási neutrální barva, která je potřeba v každém šatníku. Vyjadřuje čistotu, cudnost či nevinnost. Velmi oblíbená barva na léto, vynikne opálená pokožka a stejně tak jako modrá vytváří chladný pocit. Bílá barva zbavuje strachu a dodává klid.