Blond vlasy

Blond vlasy

Je pravda, že přírodních blondýnek je čím dál méně. Také se říká, že blondýnky se mužům líbí více, než ženy s jinou barvou vlasů. Tmavovlasé ženy mění svoji barvu vlasů na blond. Otázka je: Je skutečně blond barva vlasů taková výhra?

To, proč přírodních blondýnek stále ubývá je záhada. Někteří si myslí, že je to působením ekologie, jako špinavého ovzduší nebo ztenčující se ozonové vrstvy. Jiní se domnívají, že je to důsledek „dominance genu tmavých vlasů“. Tuto otázku asi nezodpovíme, víme jen, že přírodních blondýnek skutečně každým rokem ubývá.

Další pravdou je, že přírodní blondýny to nemají zas tak  úžasné. Sice se možná některý mužům více líbí, ale ani tohle není pravidlem. Navíc jejich světlé vlasy jsou jemnější než tmavé a málokterá blondýna se může proto pochlubit s hustými vlasy. Blondýny mají také světlou pleť, citlivou na slunce a náchylnou k tvorbě pih. Opravdu jen pár vyjímek přirodních blondýn má tmavé obočí a řasy.

Podle průzkumu se zjistilo, že pro muže není barva vlasů tak moc důležitá. Ženy, které změnily svoji barvu vlasů na blond na sobě pozorují změny nejen zevnějšku.

Pokud jste se rozhodla stát se blondýnou, zde jsou některá pro a proti:

•    pokud chcete svůj život od základu změnit, tak na blond rozhodně jděte
•    další důvod, proč ano je, pokud se od dětství toužíte stát blondýnou, ať už z jakéhokoliv důvodu
•    pokud máte takovou povahu, že vaše vlasy musí mít každou chvíli jinou barvu, tak je to další pro
•    a pokud se domníváte, že blond barva odpovídá vašemu životnímu stylu, je to jasné

    ALE

•    jestliže máte moc jemné vlasy, blond barva pro vás není vhodná, protože je k vlasům poměrmě agresivní. Samozřejmě, že výrobci se snaží, aby jejich barvy na vlasy byly co nejšetrnější.
•    problematická pleť je při blonďatých vlasech ještě více vidět, světlé vlasy zvýrazňují zarudnutí a pupínky
•    po trvalé se rovněž přechod na blond vlasy nedoporučuje, kvůli poškození vlasů
•    také se zamyslete, zda máte dostatek času se o svoje vlasy starat, protože blond vlasy vyžadují zvláštní péči

Pokud jste se teda rozhodla obarvit se na blond, zamyslete se nad tím, jakým způsobem toho docílíte. Jednou možností obarvit se najednou, ale to bude pro vaše vlasy velký šok. Tato metoda se doporučuje pouze, pokud máte svoji barvu vlasů světlou. Další možný způsob je, jít na to přes melír. Čím více pramínků obarvíte, tím blonďatější budete. Avšak jděte na to postupně. Pokud máte tmavé vlasy a přesto toužíte po blonďaté hřívě, nejprve se musíte odbarvit a poté teprve nabarvit. Tento způsob vlasům velice škodí a musíte často barvu doplňovat, jakmile se objeví tmavé kořínky, tzn. tak po 3 – 4 týdnech.