Boj proti vráskám

Boj proti vráskám

Stejně tak, jako stárne náš organizmus, stárne i naše pleť, na které se náš věk, nevhodný životní styl či zdravotní problémy viditelně podepisují. Jemným vráskám a rýhám se však dá efektivně předejít nebo můžeme jejich vznik alespoň částečně omezit a zpomalit. Stačí znát několik základních postupů a doporučení, které je dobré dodržovat bez ohledu na věk.

Ochrana pleti před sluncem

    Hlavní příčinou stárnutí pleti je UV záření. Denně po celý rok byste proto měla používat ochranu proti slunci. Ta pomůže zabránit předčasnému stárnutí pleti a zamezí také jejímu nežádoucímu spálení. Ochranný faktor by neměly obsahovat jen krémy, ale nejlépe i rtěnky či make-upy. Je dobré mít na paměti, že i v chladných zimních měsících jsou účinky slunečních paprsků stejně intenzivní jako v létě, a to zejména v horských oblastech.

Omezení kouření

    Cigaretový kouř urychluje proces stárnutí, jelikož pokožku zbavuje kyslíku a zpomaluje regeneraci buněk. Je zodpovědný za našedlý a mdlý vzhled pleti. Kouření může způsobit i jemné linky kolem úst, které vznikají z častého špulení rtů během natahování kouře z cigarety.

Hluboké čištění

    Mnoho starších žen si nečistí pleť tak důkladně, jak by měly, protože se většinou domnívají, že to může vést k dehydrataci a tvorbě vrásek. Avšak opak je pravdou. Pokožka musí být zbavena odumřelých buněk, nečistot a zbytků líčidel, aby se mohla regenerovat, a získala tak mladistvý, svěží vzhled. Není nutné k tomu používat silné čisticí přípravky; pro většinu žen se dobře hodí emulze nanesená na vatový tampon.

Povzbuzení krevního oběhu

    Pro povzbuzení krevního oběhu jsou výborné pleťové peelingy, které je vhodné používat jednou týdně. Těmito přípravky se zvýší přítok krve do vrchních vrstev pokožky, který jí dodá narůžovělou barvu a povzbudí regeneraci buněk. Po použití je pleť jemná, hladká a omlazená.

Použití speciálních přípravků

    Vedle pravidelných procedur v péči o pleť nezapomínejte na občasné ošetření speciálními přípravky, např. pleťovou maskou, séry nebo krémy proti stárnutí. Tyto přípravky zlepší vzhled vaší pokožky a výrazně napomohou její regeneraci a oživení.

Pozor na počasí

    Extrémně studené nebo teplé počasí může vaši pleť připravit o důležitou vlhkost a zanechat ji suchou a náchylnou k poškození. Stejné účinky může mít i ústřední topení. Proto pravidelně používejte hydratační krémy a jednotlivé přípravky střídejte podle ročního období. Např. v zimě budete potřebovat mastnější krém, který bude chránit pokožku před chladem a na povrchu nezmrzne. V horkém počasí jsou pohodlnější přípravky lehčí.

Šetrné zacházení

    Při nanášení přípravků dbejte na to, abyste pleť nevytahovala. Obzvláště pokožka kolem očí je snadno přístupná tvorbě vrásek. Pleti se vždy dotýkejte lehce, nejlépe jemnými pohybu směrem nahoru. Také se vyhněte všem přípravkům, které mohou způsobovat svědění, pálení nebo zvýšenou citlivost pleti.