Bojujeme proti vráskám

Bojujeme proti vráskám

Každému přibývají léta – stárneme a stárne i naše pleť. Už po 35. roku věku začíná pleť ztrácet svou pružnost, protože se snižuje tvorba kolagenových a elastinových vláken a začnou se tvořit vrásky.

S péčí o pleť bychom však měly začít dříve, než se vrásky objeví, a tak proces stárnutí ovlivnit.

Nejjednodušší metodou je používání kosmetických přípravků zaměřených na stárnoucí pleť, které obsahují výživné látky a hydratují. Při nákupu sledujte složení přípravku, aby obsahoval všechno potřebné, měl by pleť vyživovat, hydratovat a pomáhat tvorbě nových kožních buněk. Ideální jsou krémy na přírodní bázi s minimálním rizikem alergických reakcí a určitě kosmetická řada s přípravky pro denní a noční ošetření doplněné péčí o oční partie. Každodenní péči pak doplňte jednou za 4 až 6 týdnů odborným ošetřením v kosmetickém salonu.

Dalším řešením jsou speciální ošetření dermatologů a estetických chirurgů. Trápí-li vás vrásky v obličeji, lze je odstranit aplikací botulotoxinu, k dispozici jsou i jiné látky.

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete stárnutí pleti řešit, vždy je nezbytné používat vhodnou pleťovou kosmetiku. Na trhu jsou k dispozici přípravky s liftingovým efektem, s obsahem vitamínů, přírodních výtažků, které zlepšují elasticitu pleti, vyhlazují vrásky a pleť celkově zpevňují.

Používání speciální kosmetiky pro starší pleť je vhodnou alternativou pro ženy, které nechtějí přistoupit k radikálnímu zákroku. Kosmetikou však nikdy nebude docíleno okamžitého efektu, jako se stává při zákrocích estetické medicíny, nicméně i kosmetika napomáhá vyhlazení pleti, a tak jsou po několika týdnech používání kontury obličeje znatelně pevnější a pleť získá svěží vzhled.

K novinkám na pultech patří v současné době přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, která je přirozenou součástí mezibuněčné hmoty a hraje důležitou roli při hydrataci pokožky. Intenzivní přípravky s kyselinou hyaluronovou jsou moderní péčí v boji proti vráskám, která navrací pleti objem a redukuje vrásky.

Převratnými novinkami jsou na trhu dermobiotické přípravky s dlouhodobým účinkem. Tyto přípravky nepůsobí pouze na povrchové, ale i na hluboké vrásky a účinkují preventivně proti jejich vzniku. Cílem dermobiotických přípravků je stimulovat buněčnou aktivitu, pomáhat buňkám opravovat poškození a prodlužovat tak mládí pleti. Obsahem těchto přípravků jsou aktivní přírodní složky, které povzbuzují biologické mechanismy v kůži – například čistý termální plankton, který dokáže uvnitř buněk aktivovat křemík v minerální i organické formě. Ten sehrává důležitou roli ve stabilizaci kožních tkání, má významný účinek na hustotu kolagenových vláken, a tak pomáhá aktivně bojovat s vráskami.