Bylinné oplachy regenerují vlasy poškozené sluncem

Bylinné oplachy regenerují vlasy poškozené sluncem

V létě naše vlasy trpí, i když je sebelépe ošetřujeme, nosíme klobouk a po koupeli v mořské vodě je vždy pečlivě vymyjeme. Sluníčko naše vlasy a vlasovou pokožku vysušuje, na kvalitu vlasů má vliv pot i vysoká venkovní teplota. Je proto naprosto nezbytné, abychom s nástupem mírnějšího počasí věnovali vlasům nadstandardní péči a po létě je zregenerovali.
Na pultech obchodů najdeme celou řadu kosmetických přípravků, které jsou k regeneraci vlasů určeny, ale můžeme použít také vlastní prostředky, například bylinné oplachy. Účelem jejich používání je především zklidnit pokožku hlavy, posílit vlasy a dodat jim potřebné živiny.

Rada pro blondýnky

Do bylinného oplachu použijte heřmánek a rozmarýn, které prozáří světlou barvu vašich vlasů. Byliny vsypeme v poměru půl na půl do tmavé lahvičky a zalijeme decilitrem lihu (může to být i vodka). Lahvičku uložíme na tmavé místo a denně s ní zatřepeme, aby se roztok promísil. Po týdnu oplach procedíme přes plátýnko a slijeme do čisté lahvičky. Dvakrát týdně si přípravkem ošetříme vlasovou pokožku a vetřeme jej do vlasů.

Rada pro tmavovlásky

Doporučujeme odvar z chmele a puškvorce. Po hrsti obou bylinek svaříme v litru vody asi 20 minut a pak přecedíme. Odvar uskladníme v láhvi. Použijeme jej jako poslední oplach po umytí vlasů. Působí na stav pokožky a vlasů dodá potřebný lesk.

Domácí regenerační šampón

jednou týdně můžeme vlasy umýt vaječným šampónem, který připravíme z jednoho vejce a jednoho žloutku, k nimž přimícháme horkou vodu. Vlasy namočíme, propláchneme a připraveným šampónem promasírujeme vlasy i pokožku hlavy. Nakonec vlasy pečlivě opláchneme, až je voda zcela čistá.

Bylinky pro péči o vlasy

Bazalka – je příbuzná máty, zklidňuje a stimuluje vlasovou pokožku a povzbuzuje růst vlasů.
Máta peprná – obsahuje peprmintový olej s mentolem, takže působí osvěživě. Dezinfikuje vlasovou pokožku a zabraňuje tvorbě lupů.
Kopřiva – obsahuje mnoho minerálů, vitaminů a aminokyselin, které podporují růst vlasů, posilují je a působí proti plísním. Omezují padání vlasů a podporují jejich lesk.
Levandule – je známým kosmetickým prostředkem, cení se hlavně pro své regenerační účinky. Čistí a stahuje pokožku hlavy a uklidňuje svědění ve vlasech.
Lopuch – (hlavně jeho kořen) je jedna z nejúčinnějších bylinek v boji proti lupům. Má antibakteriální účinky, stimuluje a uklidňuje pokožku a podporuje růst vlasů.
Šalvěj lékařská – má čistící a stahující účinky stejně jako rozmarýn, obě bylinky jsou skvělým vlasovým kondicionérem.
Měsíček lékařský – je tišící a protizánětlivá bylinka, které výborně ošetřuje citlivou pokožku a zvláčňuje vlasy a pokožku hlavy.
Petrželka kadeřavá – obsahuje mnoho minerálů a vitaminů a vtíráním odvaru do pokožky hlavy stimuluje růst vlasů.
Podběl – se výborně hodí pro zvyšování kondice vlasů. Posiluje je a více se lesknou.
Proskurník – zklidňuje alergické reakce a záněty kůže, má zvláčňující a stahující účinky. Hodí se pro citlivou a podrážděnou pokožku.