Chraňte svou pokožku před zimou

Chraňte svou pokožku před zimou

V zimě potřebuje vaše pokožka zvláštní péči a ochranu. Je velmi namáhaná kvůli nízkým teplotám a častým změnám a přechodům. Proto v zimě věnujte své pokožce zvýšenou pozornost.

V zimě je důležité dodat pleti kolagen, elastin, kyselinu hyaluronovou a vitte rossa. Tyto látky posilují strukturu pleti, hydratují, chrání proti UV záření a ochraňují před vlivy zimního počasí. Vítr a mráz pokožku vysušuje, proto v zimě používejte pleťové krémy s vitamíny a vyživující pleťové masky.

1) Nedostatek tekutin

Vaše pleť vysychá a není schopna přijímat živiny ani vylučovat škodlivé látky. Dodržujte proto pitný režim a vypijte alespoň dva litry tekutin denně. Nejlépe uděláte, budete-li pít vodu. Sladké limonády vám moc nepomůžou.

2) Nedostatek spánku

Ve spánku vaše kůže odstraňuje odumřelé buňky a vytváří nové. Budete-li více spát, vaše pleť bude krásnější a zdravější. Vyspěte se do krásy.

3) Stres

Zkuste se nestresovat. Stres škodí lidské imunitě i vaší pleti. Udělejte si na sebe každý den alespoň půl hodinky čas a relaxujte. Budete uvolněná a odbouráte stres.

4) Kouření

Nikotin stahuje cévy, prohlubuje vrásky a dělá vaši pleť hrubší. Vaší pleti škodí i kouření pasivní. Kuřákům se zkuste vyhýbat, pokud to jde.

5) Špatný jídelníček

Řiďte se heslem všechno s mírou. Velké množství tuku, cukru, soli, ale i masa a mléka škodí vaší pleti. Hlídejte si, co jíte.

6) Smog

Jak jistě víte, ani smog není přítelem vaší pleti. Zkuste si častěji vyrazit do přírody. Vy i vaše pokožka se nadýcháte čerstvého vzduchu.

7) Nedostatek pohybu

Nedostatečné prokrvení kůže způsobuje zpomalení látkové výměny a tím shromažďování škodlivin v těle. Nedostatek pohybu škodí celému vašemu tělu, tzn. že i pleť trpí.

Zkuste dopřát své pleti více péče.