Chytré tipy pro zdravé nehty

Chytré tipy pro zdravé nehty

Ať si každý říká co chce, nehty jsou osobní vizitkou každého člověka. U příležitostí jako je pracovní pohovor či důležitá schůzka, kdy jednáte s cizím člověkem ,je třeba dbát na to, aby jste vyvolali co nejlepší první dojem. Člověk může strávit klidně dvě hodiny před zrcadlem a může mít slušivý oděv, ale pravdou je, že celkový „look“ nakonec může zkazit taková „maličkost“ jako jsou zanedbané nehty.

Představte si například pohledného mladého muže s hollywoodským úsměvem, který je hladce oholen, vkusně oblečen, vázanka dokonale ladí s barvou košile ... ale ejhle! Když se podíváte na jeho ruce, celý obláček dokonalosti se rázem rozplyne. Za nehty se uhnízdila špína ještě od víkendu a stříhány nebyly tak dva měsíce. Proto je dobré nepodceňovat péči o něco zdánlivě tak zanedbatelného, jako jsou nehty!

Základem úspěchu je zdravý nehet! Základem je přísun vitamínů, čehož docílíte pestrou vyváženou stravou. Dovolte tedy mi představit vám pár vitamínů, které dopomohou k pevným a hezkým nehtům.

Tenké nehty zpevní a scelí vitamín A, který naleznete v rybách, játrech, vaječném žloutku, mléce, špenátu, brokolici a červených a žlutých zeleninách.

Vitamíny řady B jsou celkově pro vaše nehty blahodárné. Napomáhají tělu vstřebávat bílkoviny a přispívají tak k tvorbě nehtových buněk. Jejich zdrojem jsou pivní kvasnice, brokolice, sýr, ořechy, sója, slunečnicová semínka, celozrnné obilniny, nacházejí se také v mléce, sýru, vejcích, a mořských řasách.

Nejen pevné nehty, ale také odolné zuby a kosti zajistí konzumace tofu, ořechů, brokolice a mléčných výrobků. Jsou totiž bohaté na vápník!

Nedostatek železa může způsobit ztenčení nehtů.Proto by ve vašem jídelníčku nemělo chybět libové maso a již zmiňované ořechy.

Základním prvkem pro zdravou kůži a nehty je zinek, který se skrývá v dýňových  semínkách, luštěninách, vaječném žloutku a pšeničných otrubách.
Pokud mají nehty pevnou základnu pro růst, dopřejte jim jednou za čas také lázeň. Doporučuje se například dvacetiminutová koupel v nahřátém olivovém oleji.

Jestliže po odlakování zůstaly na nehtech nažloutlé skvrny, nevěšte hlavu. Vždy se s tím dá něco udělat ... Například namočit nehty do citrónové šťávy anebo slabého roztoku peroxidu vodíku. Tato procedura zabírá docela rychle, proto nehty v roztoku nenechávejte příliš dlouho.

Podobně jako v případě pleti, také vaše nehtíky ocení peeling. Ideální je smíchat zrnka máku s trochou olivového oleje a následně touto směsí masírovat nehet po celé jeho ploše. Uvidíte, jak se vám budou nehty krásně lesknout!