Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž

Současný uspěchaný životní styl s sebou přináší spoustu zdravotních problémů, které se projevují jak v oblasti tělesné, tak v rovině psychické. Nejčastěji se jedná o únavu z přepracovanosti, oslabení imunitního systému, bolesti hlavy, obvykle také o nervozitu, stres a nesoustředění. Když se k těmto problémům přidá zranění, infekce nebo bolesti kloubů a svalů, nabízí se tradiční čínská masáž, která dokáže organizmu dodat obrovskou dávku energie a ztracenou svěžest.

Tato starobylá orientální procedura vychází z principů čínské medicíny a její počátky spadají asi do třetího tisíciletí př. n. l. Podstatou je stimulovat tok životní energie ve dvaceti energetických drahách, tzv. meridiánech, kterými je protkáno lidské tělo. Jedná se o jakési kanálky tvořící logicky propojenou síť vedoucí od jednoho orgánu ke druhému. Je-li tok energie v meridiánech přerušen, například vlivem zranění či stresu, dochází k porušení energetické rovnováhy a ke ztrátě potřebné energie. To se projeví bolestmi nebo různými onemocněními ať již konkrétního postiženého místa nebo místa s ním propojeného prostřednictvím meridiánu.

Tradiční čínská masáž se masírováním jednotlivých meridiánů snaží znovu rozproudit tok energie v těle. Působí tak především na nervový, lymfatický a oběhový systém, také na jednotlivé tělesné orgány. Při masáži se zpravidla různými technikami masíruje celé tělo. Výjimkou mohou být končetiny, především prsty, kde se často používá akupunktura. Masér si klienta všímá z komplexního hlediska, snaží se najít příčinu jeho zdravotních problémů a tu odstranit. Při méně závažných problémech se příznivý efekt dostavuje zpravidla okamžitě, u složitějších případů je potřeba vícero návštěv.

Kromě masáže celého těla se můžete zaměřit i na jednotlivé partie. Jako jedna z variant se nabízí reflexní masáž chodidel. Ta prostřednictvím masírování jednotlivých nervových zakončení, kterých se na chodidlech nachází více než sedm tisíc, ozdravuje kompletně celé tělo. Další variantou je tzv. drhnutí zad, při kterém se používá speciální stěrky. Tato unikátní masáž pomáhá regulovat tělesnou teplotu, a navracet tak organizmu potřebnou harmonii a rovnováhu. Třetí, velmi oblíbenou, variantou je čínská masáž obličeje. Její účinky jsou téměř zázračné, protože bojuje proti vráskám, uvolňuje napětí, brání stárnutí pleti, podporuje její regeneraci a hlavně má okamžité liftingové účinky.

Čínská energetická masáž nejenže blahodárně působí na zdraví, ale také velmi pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Klient odchází s pocitem naprostého uvolnění, pohody a duševní relaxace. Zkuste si tento pocit dopřát i vy, a na chvíli tak zapomenout na každodenní stres a shon.