Čištění pleti

Čištění pleti

Pokud si přejete, aby vaše pleť vypadala krásně a dobře fungovala, je velmi důležité, abyste jí pečlivě čistila: koneckonců čistota je dávána na roveň zbožnosti. Tak to stojí v Písmu a říkají to také bohabojní rodiče. Je ale pravda, že příjemnému pocitu po koupeli se vyrovná máloco, ale existuje jemná hranice mezi čistou pletí a pletí vydrhnutou. Vydrhnutá pleť vás nezkrášlí a ještě vám zničí pH faktor.

Výběr čistícího přípravku může být pro mnohé ženy problematický. Existuje spousta čistících gelů, oplachovací gely, fluidní přípravky s obsahem kyseliny AHA (tj. Alfa-hydroxylová kyselina), čistící mléka a mýdlové kostky bez obsahu mýdla. Ošetřujete-li skvrny, suchou nebo citlivou pleť, je na místě vybrat čistící prostředky velmi pečlivě. Také je důležité mít pravidelný a správný režim péče o pleť. Příliš časté čištění může způsobit potíže s ochrannou vrstvou, budete-li stále odstraňovat potřebný maz.

Mýdlo může pleť vysušit, protože rozpouští a smývá kožní maz nebo lipidy, které zpevňují mrtvou rohovitou vrstvu. Normální pleť by měla být schopna obnovit chybějící lipidy během několika hodin, ale suchá pleť často nedokáže vytvořit dostatek lipidů ještě předtím, než si znovu umyjete obličej.

Povrch pleti je přirozeně kyselý, s pH faktorem kolem 5, 5. Běžné mýdlo je alkalické s pH faktorem 8 nebo vyšším. Pokud použijete mýdlo s tvrdou vodou, zjistíte, že se těžko smývá. Zbytky mýdla, které zůstanou na pleti, zničí její přirozený pH faktor a mohou vysušovat kožní lipidy ještě dlouho po umytí.

Kosmetické čistící přípravky mají složení, které rozpouští i ty nejodolnější tónovací krémy a make-upy, nadměrný kožní maz a špínu. Nejlepší čistící přípravek je takový, který ponechává pleti její lipidy a zanechává ji čistou a svěží bez ucpaných pórů. V minulosti byla pro suchou pleť určena mléka a pleťové vody, zatímco pro mastnější pleť byly doporučovány pěnové přípravky nebo mycí kostky bez obsahu mýdla. Ale teď je na trhu spousta výrobků a je pouze na vás, který z nich si vyberete.

Já bych doporučila používat přípravky obsahující vodu – jsou velmi jemné, uklidňující a pleť hydratují. Použití čistících tamponů může být nevhodné pro jemnou pleť a nemusí zcela odstranit zbytky, ačkoli na trhu najdete zvlhčující kapesníčky na jedno použití, které spolehlivě odstraní veškeré stopy po make-upu.

Čisticí přípravky nové generace dokazují, že tonika staré školy už nejsou potřebná k setření alkalického filmu zbylého po některých typech čistících mlék. Ale žijete-li v oblasti s tvrdou vodou, můžete čistit pleť poněkud déle, abyste odstranila minerály běžně se vyskytující ve vodě, jako je vápník a hořčík.

Psychická pohoda, lepší krevní oběh a zářivější pleť jsou pravděpodobně nejdůležitější výsledky čištění přípravky s obsahem vody.