Čokoládová masáž: Perla v oblasti wellness

Čokoládová masáž: Perla v oblasti wellness

Málokdo z nás odolá sladké chuti čokolády a slastnému pocitu, který v nás vyvolává každé její sousto rozpouštějící se na jazyku. Někteří si dokonce svůj život bez čokolády neumí představit a toto sladké pokušení se tak dokonce stává drogou. Dáme si jí, když na ni jednoduše dostaneme chuť, ale také když jsme nervózní, roztěkaní nebo smutní. Není totiž žádnou novinkou, že čokoláda obsahuje látky, které v nás vyvolávají dobrou náladu a štěstí. Již jen její vůně v nás spolehlivě navodí pocit pohody a klidu.

Mlsání má však jednu velkou nevýhodu, a tou je bezesporu hrozba nabytí nechtěných kilogramů. Pokud si však chcete čokoládu dopřávat bez tohoto rizika a navíc udělat něco pro svoje zdraví a krásu, vyzkoušejte exkluzivní čokoládovou masáž, která probudí vaše smysly a uvolní celé tělo. Odborníci z oblasti wellness ji právem považují za perlu mezi masážemi a zkrášlujícími procedurami.

Výjimečnost čokolády je známa již tisíce let. O jejích blahodárných účincích na lidský organizmus věděli již staří Aztékové a po objevení Ameriky si získala takřka celou Evropu. V 17. stol. ji lékaři dokonce doporučovali jako lék proti depresím. Její vnější užití představuje skvělý odpočinek odehrávající se v opojné vůni čokolády, který zvlášť blahodárně působí v podzimních a zimních sychravých měsících.

dívka namazaná čokoládouČokoládová relaxační masáž je luxusní procedura, která dokonale uvolní namožené svalstvo, zregeneruje pokožku a navodí pocit štěstí. Čokoláda obsahuje mnoho užitečných prvků potřebných pro lidský organizmus, ke kterým mimo jiné patří vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Podporuje tak odplavování toxických látek z těla, vyživuje a omlazuje pokožku, zbavuje pleť vrásek a suché kůže a navrací jí jemnost a pružnost. Účinně bojuje s celulitidou, striemi a celkově pomáhá formovat postavu. Látky působí také na tvorbu hormonů radosti (endorfiny, serotonin) a proto je čokoládová masáž výborná k odstranění deprese a stresu.

Masáž obvykle trvá 70-90 minut a často se kombinuje s čokoládovou koupelí nebo s čokoládovým zábalem. Skvěle se doplňuje a umocňuje zážitek z této sladké procedury. Čokoláda může být navíc obohacena o med, skořici, která pomáhá zpevnit postavu, nebo o drcené slupky z kakaových bobů, které vytvoří peelingovou pastu a pomáhají tak odstranit nečistoty z pokožky. Masáž je vhodná nejen pro milovníky čokolády, ale také pro všechny, kdo se nebojí vyzkoušet něco nového.

Vzhůru do světa čokolády!