Dekolt potřebuje péči

Dekolt potřebuje péči

Dekolt je specifický fenomén, který patří pouze a jedině ženám. Je to část těla, která dovede upoutat pozornost a která vypovídá o tom, jak o sebe jeho majitelka pečuje. Méně důležitá je potom skutečnost, zda je dekolt „naplněn k prasknutí“ a nebo jen zlehka naznačuje. Tohle totiž určuje módní trend.

V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století byl v kurzu nepříliš vyvinutý hrudník sportovních typů, který se klenul jen mírně. Dnes je tomu naopak a móda určuje tvary bujné. Proto také mnohá celebrita (ale nejen ona), které příroda oblé tvary nenadělila, žádá o pomoc plastické chirurgy. Fotografie plných vnad krášlí stránka mnoha magazínů a hluboký dekolt vidíme na slavnostních akcích, ale i v obyčejných situacích.

Když už je dekolt tak odkrývám, je naprosto nezbytné, aby se o něj starostlivě pečovalo a s přibývajícím věkem se péče musí stupňovat. Většina z žen pečlivě dbá o pleť, na obličej používá kvalitní kosmetické přípravky, ale to, že v létě odhalí i partie krku, dekoltu a prsou, některé podceňují. Napravovat zbytečně vzniklé vrásky a povadlou pleť dekoltu je vždycky mnohem složitější, než takovému stavu předejít.

Křivka poprsí každé z nás je závislá na napětí pokožky a také na podpůrných svalech. Prohřešujeme-li se například nevhodnou výživou, neustálými redukčními dietami nebo špatně zvoleným cvičením, dekolt nás na to upozorní. Stejně tak má vliv i těhotenství, nadměrné užívání slunečních paprsků a některá antikoncepce nebo hormonální léčba. Tohle všechno ovlivňuje negativně tuto krásnou část ženského těla.

Vzhledem k tomu, že dekolt je místo s velice citlivým a jemným povrchem a je zde obsaženo jenom minimální množství tukové tkáně, je třeba o něj dbát se zvýšenou péčí. Jestliže tak učiníme, může tato oblast zůstat atraktivní až do pozdějšího věku a my budeme moci bez obav nosit hlubší výstřihy a „topíky“ i v době, kdy už nám nebude „-cet“.

dekoltS přibývajícím věkem podpůrné vazivo, pokožka i prsní tkáň začínají slábnout a ztrácejí svoji elasticitu. Úbytek ženského hormonu v menopauze potom má za následek to, že prsa ztrácejí tuk, mění se jejich vzhled a také držení. Pokožka v krčních partiích začne poklesávat a ve výstřihu se objevují vrásky. Někdy jsou nejprve soustředěny kolem rýhy mezi prsy. Dále mohou v dekoltu vznikat i nepříjemné pigmentové skvrny.

S přibývajícími lety a tím ubývajícími hormony toho pravděpodobně mnoho nesvedeme. Tak alespoň nezapomeňme při každodenní péči o obličej namazat pleťovým krémem také krk a oblast výstřihu. Uvidíte, že to přinese výsledky.

Ve sprše střídejte teplý a studený proud vody a lehce jím prsa namasírujte. Vyvarujte se přílišného skákání při aerobiku, zvláště když nenosíte pevnou podprsenku a jděte si místo skákání raději zaplavat.

Prsa nechte ve velikosti, jaká je, pokud nechcete podstoupit operační zákrok. Ani cvičením ani trénováním prsních svalů se na jejich velikosti nic nezmění. A jestli patříte mezi takové ženy, ke kterým byla příroda štědrá a nadělila jim více než velké poprsí, pořiďte si kvalitní spodní prádlo, které pokožce pomůže unést váhu prsou a v noci nespěte na boku. Touto polohou jen pomáháte k vytvoření vrásek v dekoltu. Naučte se spát v jiné poloze a podložte se malými polštářky.