Dilema: pravé nebo umělé nehty?

Dilema: pravé nebo umělé nehty?

Nemůžete se rozhodnout, zda-li jsou pro vás vhodnější vaše pravé nehty nebo si v salonu nechat nalepit umělé? Poradíme vám, jak tento oříšek rozlousknout. Pak už se sama rozhodnete, co je pro vás lepší…

Přírodní drápky

Pro dobré srovnání vezměme, že si o své přírodní nehty necháte pečovat v salonu. To samozřejmě neznamená, že by odpadla domácí péče. Jen budete mít práce méně.

K manikérce byste si měla zajít obzvlášť, pokud máte s nehty nějaký problém, tzn. lámou se vám, třepí, jsou přesušené nebo třeba špatně rostou. Své nehty můžete mít jak krátké, tak i dlouhé. Záleží opravdu jenom na vás.

Péče o nehty v salonu: 1x týdně lakování (asi šest vrstev), 1x měsíčně kompletní manikúra, tzn. péče o celé ruce. Nechat pečovat o své přírodní nehty v salonu byste měla asi tak třikrát do měsíce. Tím méně práce budete mít s nehty doma.

 

Péče o nehty doma: jednou za dva dny fixace laku na nehty ochranným nadlakem, ráno a večer aplikace výživy na nehtovou kůžičku a mazaní rukou krémem. Doma si nehty nijak upravovat nemusíte, to udělá vaše manikérka v salonu.

Když budete o své nehty pečovat pravidelně a budete pravidelně docházet na manikúru do salonu, vaše nehty budou nádherné. Lak vám může vydržet klidně i týden. Barvu můžete mít, jakou chcete. Navíc nehty budou i zdravé, vyživené a regenerované.

Umělé nehtíky


Umělé nehty vypadají na pohled krásně, ale skrývá se za nimi dost práce a je potřeba o ně správně pečovat, aby vypadaly tak, jak mají.

Péče o nehty v salonu: manikérka vám nalepí umělé tipy a na ně nanese UV gel, nehty se musí nejpozději po čtyřech týdnech doplňovat, protože odrůstají, nehty se musí obrousit a nanese ne nová vrstva gelu, navrch ještě lakování

Péče o nehty doma: není třeba žádná speciální péče, nehtovou kůžičku můžete ošetřovat během dne výživnou olejovou tužkou, ruce si mažte krémem nebo liposomovým gelem a neuškodí vám ani výživová emulze.

Není pravdou, že vaše přírodní nehty musí pod umělými tzv. gelovkami trpět. Když o ně budete pravidelně pečovat, budou vyživené a navíc ještě chráněné. Navíc lak, který se skrývá pod gelem vám vydrží až do dalšího doplnění.