Diskotékové“ líčení má svá pravidla

Diskotékové“ líčení má svá pravidla

Diskotéka a večer plný zábavy a tance vyžadují své. Je zapotřebí pečlivě vybrat správné oblečení a doplňky a také make-up je nutné přizpůsobit prostředí. Ten, který používáme denně se prostě nehodí a na diskotéku potřebujeme jiný, odvážnější.

Důležitým pravidlem, na které nesmíme nikdy zapomenout, je, že oblečení a líčení by mělo spolu ladit, mělo by mít podobný ráz a není třeba se obávat ani sytějších barev či nezvyklých kombinací. 

Nejvýraznější z našeho obličeje by měly být oči a klidně popusťme uzdu své fantazii a naličme je výrazně. Začít musíme podkladem, kdy korektorem zakryjeme případné kruhy pod očima nebo jemné vrásky. Pak naneseme na oční víčka podkladový krém a lehounce je přepudrujeme, abychom sjednotily tón pleti. S pudrem to ale nesmíme přehnat a pokud máme u očí výraznější vrásky, raději ho vynecháme, aby se nám nevytvořili nevzhledné „závěje“.

A teď začneme s líčením. Oči orámujeme barevnou tužkou tak, že nad horní řasy uděláme tenkou linku, případně se linka může od vnitřního koutku k vnějšímu rozšířit. Oční stíny určitě vybereme třpytivé a výrazné. To je na diskotéku to pravé. Naneseme je pečlivě na celé horní víčko a ještě je rozšíříme asi od poloviny víčka až k obočí. Dbáme při tom na to, aby stíny byly do stran rozetřeny do ztracena, stejně jako pod obočí. Ostrá zakončení stínů by působila rušivě. Make-up očí samozřejmě zakončíme řasenkou. Tu opatrně naneseme na horní i spodní řasy, a to nejlépe ve dvou vrstvách. Pokud jsme zvolily opravdu výrazné líčení, můžeme klidně použít řasenku barevnou.

Na řadě jsou rty. Dnes se ustupuje od výrazných rtěnek olemovaných konturovací tužkou a přednost má barevný lesk, nejlépe s tak zvaným mokrým efektem. Rty tak vypadají svěží a neodolatelné. Pokud se rozhodneme pro rtěnku, pak na nalíčené rty do prostřední části lesk naneseme a tím se rty opticky zvětší.

Pro zvýraznění lícních kostí můžeme použít tvářenku, kterou naneseme velkým štětcem po celé lícní kosti až k uchu. Tím docílíme toho, že náš obličej bude působit užším dojmem a případná únava pleti nebude patrná.

Konečnou úpravou líčení na diskotéku by v každém případě měl být pudr s třpytivým efektem. Nanášet ho budeme také štětcem nebo labutěnkou a po nanesení ho lehounce oprašíme, aby se nikde neutvořily nepříjemné „závěje“.

A jedna rada na závěr: pokud to není bezpodmínečně nutné, vyhněme se klasickému podkladovému make-upu. Světla reflektorů jsou totiž ošidná a pod nimi je podklad nepříjemně zvýrazněný.

Teď už nezbývá, než se ustrojit do vybraného oblečení a vyrazit za zábavou.