Dopřejte své pleti očistu

Dopřejte své pleti očistu

Je to tak samozřejmé a každá žena si je toho velmi dobře vědoma. To, že se má před spaním odlíčit, slyšela už tisíckrát! Přesto na to spousta žen zapomíná! Potom se ale nelze divit, že se po ránu na tvářích objeví červené pupínky, které se marně snažíme zamaskovat.

Platí pravidlo, že pleť přes noc vstřebá vše, co je na ní naneseno. A teď nemluvím o nočních krémech! Proto nikdy nezapomeňte odstranit před spaním zbytky líčidel a nečistoty. Tím, že pleť vyčistíme, jí také umožníme ve spánku regenerovat. A to samé byste měla udělat po probuzení. Zbavte svou pleť přebytečného mazu a potu a podpořte v ní krevní oběh.

Dodržováním těchto dvou kroků – vyčištění pleti ráno i večer – si zajistíte tou nejlevnější cestou dokonalou a zdravou pleť. Pokud si říkáte, že vašemu drahému krému se stejně nic nevyrovná, mýlíte se. Sebelepší přípravek vám nepomůže, budete-li zanedbávat pravidelnou očistu pleti. Kvůli naneseným a neumytým nečistotám jej pleť nedokáže vstřebat a drahý krém bude pouze bránit pleti dýchat.

Voda nestačí

Myslíte si, že stačí pleť jen opláchnout vodou a případně si vypomoci mýdlem?  Chyba lávky! Obyčejné mýdlo totiž narušuje ochrannou vrstvu pleti, vysušuje ji a nadměrně ji namáhá.

Vybírejte pečlivě!

Ale jaký přípravek je právě pro vás ten nejlepší? Pleť každé ženy má totiž zcela odlišné potřeby. Záleží nejen na jejím typu, ale také na věku. Nejlépe si vhodný přípravek vyberete tak, že vyzkoušíte co nejvíc různých kosmetických přípravků a potom si prostě vyberete ten nejvhodnější. Ten, který nebude vaši pleť dehydratovat, ale zároveň odstraní mastnotu. 

Výběr vám neulehčí nabízený sortiment. V současnosti je na trhu k dostání nepřeberné množství přípravků od krémů přes mycí gely a pěny, až po odličovací olejíčky, čistící kapesníčky nebo speciální mýdla, která nevysušují a jsou určena především pro obličejové partie. Při rozhodování vám opět může pomoci váš typ pleti. Pokud máte suchou pleť, sáhněte pro pleťová mléka nebo krémy. Jestli chcete pokožku rozjasnit, použijte pleťovou vodu či tonikum. Pro zralou pleť a velmi suchou pleť jsou vhodné odličovací oleje, které si poradí i s voděodolným make-upem. Mastné pleti budou zase nejspíše vyhovovat mycí gely nebo pěny. Odličovací kapesníčky používejte raději jenom na cestách, nedokáží totiž úplně odstranit nečistoty z pleti.

Pro problematickou pleť jsou vhodné také pleťové masky, které pročišťují do hloubky. Pokud budete masku aplikovat přibližně jednou do týdne, podaří se vám zredukovat tvorbu mazu a přebytečné maštění pleti.

Netrápí vás problémy s pletí? Přesto aplikujte asi dvakrát do měsíce peeling. Pomůže vám odstranit odumřelé vrstvy kůže.  Peelingu se nemusíte obávat ani v zimě. V zimním období můžete svou pleť také napařovat, což vás nejen příjemně zrelaxuje, ale také horká pára otevře póry a pročistí pleť do hloubky.

Pravidelné čištění pleti dvakrát denně by se pro vás mělo stát naprostou samozřejmostí.