Hříchy ve stylingu

Hříchy ve stylingu

Každá žena má své staré návyky v úpravě vlasů. Třeba naučený způsob, jak si fénujeme nebo barvíme vlasy je našim starým zvykem. Použití gelu či spreje je pro některé z nás každodenní záležitostí. Někdy je ale třeba trochu poupravit způsob myšlení, abychom byly schopny pomocí účesu vymazat několik let.

Velmi dobrou radou je třeba omezení použití laku na vlasy. Sice je to asi nejoblíbenější způsob stylingu každé ženy, ať už je jí patnáct nebo padesát let, může se ale stát našim nepřítelem. Příliš mnoho spreje okrádá vlasy o jejich přirozený lesk a pohyb. Někdy je to i tím, že lahvičku s lakem na vlasy držíte příliš blízko hlavy. Když už je pozdě a vy máte místo volně spadajících vlasů silně nalakované a lakem slepené a ztuhlé pramínky, hlavně nepodlehněte panice. Musíte kartáčovat a kartáčovat, co se dá. Kartáčujte vlasy, dokud z nich nedostanete poslední zbytky laku. Pokud jste kartáčovala dost silně, poznáte to podle jemného prachu, který se přitom tvoří. Pak můžete vlasy upravit bez dalších stylingových přípravků jako obvykle. Tak dostanete své vlasy „zpět do formy...“

Ženy také často vlasy upravují tupírováním hustým hřebínkem. Tupírování ale zdrsňuje šupinkovou vrstvu vlasu a dlouhodobě ji poškozuje, protože při této metodě jsou vlasy extrémně tlačeny k sobě a navzájem propleteny. Když na to pak ještě navíc přidáte „denní dávku“ laku na vlasy, aby ta nádhera držela, vezmete vlasům veškeré přirozené i vitální vyzařování.

Co dělat s účesy, které potřebují trochu pomoci, aby držely? Místo tupírovacího hřebínku použijte prostě své prsty a vlasy lehce proplétejte navzájem. Kartáč s hrubými zuby na tentýž efekt. Dbejte na to, abyste tupírovala jen ty partie, které to potřebují. V žádném případě netupírujte celou hlavu, to by vypadalo nepřirozeně. Namísto tupírování se o potřebný objem postará i pár šikovně umístěných natáček.

Pokud v televizi uvidíte lákavou reklamu, v níž mladí a dynamičtí lidé vesele pohazují zářivě jasnými vlasy intenzivních barev, může se stát, že najednou v drogerii téměř podvědomě sáhnete po barvách, jako například „mango, broskev nebo sněhově bílá,“ protože se rozhodnete vykouzlit si na vlasech konečně také trochu více svěžestí. Barvy na vlasy, které vypadají extrémně uměle nebo jsou prostě jen úplně jiné než vaše přirozená barva, by měly ženy používat s maximální opatrností. Tyto barvy mohou vypadat divně, až uměle a mohou vás postavit do středu pozornosti, o kterou třeba vůbec nestojíte. Mladá barva neznamená „řvavá“ barva, proto dejte ruce pryč i od signálních barev, jako je jasně červená nebo bílá, pokud chcete  jen cosi světu ukázat, a jinak jste v podstatě spíš přirozený typ.

Velkým nepřítelem mladistvého účesu je příliš dokonale upravený účes, a proto se rozlučte s perfekcionismem. Střihem s omlazujícími prvky, jako jsou prostříhané pramínky, stupně, asymetrie nebo živé barvy, zajistíte základ pro kvalitní účes. Dopřejte vlasům pohyb. I účes z vysoko vyčesaných vlasů může vypadat ledabyle, když se z něho uvolní několik pramenů. Všechno, co upravujete, by mělo vypadat uvolněně, přirozeně a vlastně i náhodně. Pokud nosíte vlasy delší, měla byste si doma nacvičit grify, jimiž vlasy dokážete kdekoliv rychle sepnout do volného drdolu nebo svázat. Namísto aby jste si vlasy doma vyčesávala, upravovala, aby účes vydržel po celý den, vezměte si proto s sebou do kabelky malou dózičku laku v kapesní velikosti a gumičky nebo sponky.