Hýčkejte i svůj dekolt

Hýčkejte i svůj dekolt

Určitě to taky znáte. Zapnete televizi a tam vidíte krásné ženy, které dobře umí prodat své vnady. Vy jen hádáte, jestli má nebo nemá silikonové poprsí. V mnoha případech tomu tak je, ale i přesto se tyto ženy o svůj dekolt pečlivě starají a dopřávají mu zvláštní péči. A co si budeme povídat, krásný dekolt si přeje mít každá žena a to zejména kvůli mužům.

Dekolt, stejně jako ruce, je částí těla, která může odhalit váš věk. Kůže zde je jemná, citlivá a namáhaná. Když nebudete o dekolt správně pečovat, pomůže vám už jenom laser.
Na dekoltu se odráží hlavně každá změna váhy, těhotenství a kojení.
Stárnutí této oblasti můžete pozastavit prevencí. Odborníci tvrdí, že začít s prevencí je třeba už kolem 25. roku života. A co byste vlastně měla dělat, aby váš dekolt vypadal neodolatelně, co nejdéle?

1.    Pravidelný pohyb

Je mnoho žen, které začnou chodit do posilovny až kolem čtyřicítky, až když je vystraší, že jim začíná povadat kůže. Sice je dobré, že tam vůbec někdy začaly chodit, ale v tomto případě platí, že čím dříve, tím lépe. Do posilovny choďte pravidelně a zaměřte se hlavně na zádové svaly. Za pár měsíců se budete divit, co dokáže posilování zádových svalů provést s vaším dekoltem. Po cvičení si dejte sprchu a zkuste skotské střiky, tj. střídání studené a teplé vody. Prokrvíte tak pokožku a výsledek bude ještě lepší.

2.    Používejte speciální přípravky

Takových přípravků pro pěstění pokožky je k dostání hodně. Koupit se dají v každé drogerii. Je jen na vás, jestli si vyberete krém, gel nebo emulzi, důležité je, abyste přípravek aplikovala pravidelně každý den. Nejlépe ráno i večer. Ovšem tyto přípravky nestačí pouze nanést, nýbrž potřebují vmasírovat do pokožky. Odměnou vám bude hebká a pevná pokožka. Pokud chcete tuto péči ještě něčím doplnit, zkuste tablety či kapsle na zpevnění pokožky.

3.    Masáž

Čas od času je dobré i dekoltu dopřát masáž. Můžete zajít do kosmetického salonu, nebo, pokud se stydíte, nemáte čas nebo finanční prostředky, si můžete masáž udělat doma. Postačí vám k tomu obyčejné pleťové mléko nebo přípravek, který používáte na zpevnění pokožky. Masáží účinek těchto přípravků jenom zvýšíte. Postupujte krouživými pohyby od dekoltu přes krk a až k bradě. Samozřejmě nezapomeňte ani na prsa, u kterých se doporučuje masírovat tzv. osmičkou – přípravek si naneste do dlaní a začnete na vnější straně pravého prsu, sklouzněte po něm a pokračujte nahoru na levé ňadro atd.

4.    Peeling

Peeling je vhodný i pro velmi citlivou pleť. Ovšem dávejte si pozor, abyste používala prostředky určené výhradně pro obličej a dekolt. A jen lehké krouživé pohyby! Zbavíte pokožku suchých buněk a dodáte jí zářivější barvu. A pokud chcete výsledek ještě vylepšit, naneste poté výživný olej, např. mandlový je dobrý.

5.    Make-up

Make-up na dekolt samozřejmě používat můžete, je-li to třeba. Korektorem zamaskujte drobné nedostatky. A k hebkému dekoltu postačí jemný pudr.

6.    Poslední šance

Pokud jste vyzkoušela opravdu všechno, dodržovala životosprávu, cvičení, přípravky, másáže a když se podíváte do zrcadla, stále nejste spokojená, je tu ještě jedno extrémní řešení – plastická chirurgie. Ta umí zázraky…