Indická masáž hlavy uleví tělu i duši

Indická masáž hlavy uleví tělu i duši

Sychravé podzimní počasí a následný nástup zimy v nás často vyvolávají nepříliš pozitivní pocity a nálady s nimiž souvisí různé zdravotní problémy. Mohou se objevit jak problémy tělesné, tak psychické a k nejčastějším nepříznivým projevům patří bolesti hlavy, deprese, únava, ztráta životní vitality či nespavost. Navíc náš organizmus musí v tomto ročním období více než kdy jindy čelit atakům různých virů a bakterií. Je proto velmi zatěžován a rychleji se vyčerpává. Jednou z velice příjemných variant, která pomůže odstranit (nejen) tyto neduhy, je indická masáž hlavy, tzv. Champi.

Tato originální a mimořádná masáž má své kořeny ve starověké Indii, kde se běžně praktikovala již před více než 2000 lety př. n. l. Vychází z indického ájúrvédského učení, které je považováno za nejstarší léčebný systém na světě. Po tisíce let byla ájúrvéda předávána v ústní formě z generace na generaci a během své dlouhé historie prošla několika fázemi vývoje. Z Indie se rozšířila do mnoha zemí a v současnosti se postupně adaptuje na podmínky moderního světa. Ájúrvéda klade důraz na léčbu celého těla, mysli i duše. Základem je prevence a neustálé utužování zdraví, a to za pomoci nikoliv léků, ale pozitivního myšlení a zdravého životního stylu.

Champi, která zahrnuje i masáž krku a uší, se provádí v sedě. Pouze případná doplňující masáž obličeje vyžaduje polohu v leže. Proceduru si můžeme vychutnat buďto za použití aromaterapie, tedy různých vonných olejů a krémů, nebo na sucho. Délka masírování se pohybuje mezi dvaceti a třiceti minutami. Pakliže se k masáži hlavy připojí i jemné ošetření ramen, šíje a paží, je délka zhruba hodinová. Při vlastním masírování hlavy jsou využívány drobné krouživé pohyby, které směřují od čela směrem k temeni. Obličejová masáž, která dokáže uvolnit dutiny a rozjasnit pokožku, je prováděna nejprve v oblasti čela a přes víčka, nos a tváře pokračuje směrem dolů k bradě.

Proč neváhat a vyzkoušet masáž Champi?

Protože pomáhá léčit náš fyzický i duševní stav a zároveň blahodárně působí také na vlasy a pokožku hlavy. Je vhodná jako prevence proti migrénám, které při pravidelném opakování může značně omezit, odstraňuje únavu očí, hučení v uších, bolesti v oblasti krku a ramen, povzbuzuje krevní oběh, nervový, lymfatický i imunitní systém, prokrvuje pokožku a uvolňuje svalové napětí. Zároveň navrací organizmu harmonii a vitalitu. Bojuje proti nespavosti, nervozitě, stresu, úzkosti a zlepšuje naši koncentraci a duševní pohodu. Nezanedbatelné jsou také již zmíněné pozitivní účinky masáže Champi na vlasy, které udržuje zdravé a lesklé a předchází jejich vypadávání a vysušování.