Intimní hygiena

Intimní hygiena

Intimní (dle slovníku cizích slov - důvěrný, soukromý, erotický, sexuální) znamená skutečně jen to nejtajnější rádoby ukryté místo na našem těle. Když jsem se s nadcházejícím jarním měsícem podívala na ulici na právě procházející ženy všech věkových kategorií, mnohdy bych řekla, že slovo Intimní - už zcela ztrácí nejen svůj tajemný nádech ale spíše tajemné ukryté kouzlo. Takřka nahota celého těla – má totiž dnes zelenou!

Každá žena však určitě chce o své intimní části těla pečovat co nejlépe a nejdůsledněji. Aby bylo i viděné intimní prostředí přece krásné a zdravé. Pokožka na této části těla má ale zcela specifickou fyziologickou strukturu a dokonce sama umí chránit dříve skrývané partie před bakteriálními i jinými infekcemi.

Co nejlépe o ně pečovat však neznamená co „nejvíce“. Pamatuji, když jsme se coby malá děvčátka poctivě mydlily mýdlem Šeřík na těch citlivých intimních místech, s dokonalým pocitem, že čím víc se budeme mydlit, tím víc musíme být zákonitě čistější. V době puberty, při "svých" dnech, při prvních "vážných" známostech, prostě pořád, nejlépe mohokrát denně. V době mé dospělosti se na trhu objevil první mycí gel – tak zvaný Intimní gel, který se nazýval Vionel. Byl v tubičce, ve které se normálně prodávají zubní pasty, akorát že tubička byla růžové barvy, na rozdíl od pasty na zuby, která byla vyráběna převážně v barvě bílé. Nějak jsme novému výrobku nevěřily – zvyklé na svůj Šeřík si málokterá z nás troufla tuto novinku zakoupit možná i proto, že stála tenkrát docela dost - 12,- korun.

Jak jsme se tak scházely s děvčaty u příležitosti různých „slezin“ - začaly jsme si i intimně povídat a radit se, že čím to je, že ačkoliv se udržujeme ve velké, ba přímo obrovsky přepečlivé mýdlové intimní hygieně, jsme věrny svým partnerům, neprovozujeme promiskuitu, nenavštěvujeme společné sauny či bazény, dbáme na prádlo ze 100% bavlny, přesto se nějak prostě necítíme být úplně v pořádku, nebo-li jak se nyní říká – in. Některé z nás dokonce trpěly nepříjemným svěděním, či nepříjemnými výtoky. Dívky, které se styděly o tomto tématu byť jen hovořit, trpělivě svá místa umývaly, umývaly a zase umývaly mýdlem vskutku nešetře. Musíme se toho nepříjemna přece čistotou zcela zbavit!

ALE – účinek byl opačný - čím víc jsme se mýdlem umývaly, tím víc problémy narůstaly.

Dodaly jsme si odvahy a šly se svěřit k odborníkům k tomu určeným – k lékaři – gynekologovi.

Po jeho návštěvě, všem z nás zůstaly údivem otevřené pusy ještě hodně dlouho!

Lékař nám vysvětlil, že veškeré naše problémy plynuly z používání MÝDLA ! Poučil nás, že běžné sprchové šampony, gely či mýdla narušují přirozenou PH naší křehké intimní pokožky– nejsou tedy vhodné, jsou naopak velmi škodlivé - jejich hodnota PH je obecně vyšší, než je v tomto případě zapotřebí. Intimní partie těla mají totiž zcela odlišnou hodnotu PH než ostatní části těla.

Musíte se umývat jen vlažnou vodou – poradil odborník! Pro nás mladá děvčata - zcela nepochopitelné. Bez mýdla to přece nemůže fungovat. Nebudeme čisté.

Jelikož já jsem byla sice mladá, nezkušená ale zvídavá žena, která má velmi ráda vůni čistoty - zakoupila jsem si tenkrát ten drahý intimní gel Vionel. Jednak ze zvědavosti a jednak z chuti vyzkoušet něco zcela nového a tak drahého! Byl skutečně Super.

Přišla doba dospělosti, porod dítěte, běžný partnerský život a nepříjemné starosti s intimní hygienu díky používání pouze vody, nebo intimního gelu zcela ustaly.

Když se přestal Vionel vyrábět /bohužel/ a nebylo nic jiného k sehnání, zvykla jsem si jen na tekoucí vlažnou vodu. K mýdlu jsem se už skutečně vracet nechtěla.

Není to tak dávno kdy jsem si při návštěvě drogerie vzpomněla na Vionel a ze zajímavosti nahlédla na nabídku novodobých dovážených i tuzemských mycích intimních prostředků. Tiše jsem úžasla, jaké mají dnešní malé, mladé, produktivní, ale i neproduktivní ženy možnosti k umývání svých intimních partií.

Žaslo by dneska i naše tolik oblíbené mýdlo Šeřík a tiše by se rdělo v koutku. Právem!

Co se nabízí? Tak třeba :

mycí gely

Mycí gel je osvěžující prostředek, který je pokožkou velmi dobře snášen. Má antibakteriální, antimykotické a protizánětlivé účinky. Kyselina mléčná, kterou obsahují, reguluje PH a působí jako hydratační faktor.

tekuté intim mýdlo

Prodává se většinou s praktickou pumpičkou k použití té správné odměřené - jedné dávky -k vašemu umytí. Většinou se vyrábí s přídavkem Tea Tree Oilu a vitamínu E. Tea Tree je silné antiseptikum, ničí mikroorganismy, posiluje velmi citlivou kůži, dodává hedvábnou jemnost a udržuje její přirozenou vlhkost.

mycí pěna

Chcete li mít pocit mýdla – tzn. pěny, je zcela vhodná mycí pěna, která je však samozřejmě už stoprocentně bez obsahu mýdla a jakýchkoliv chemických barviv! Obsahuje většinou Tea Tree Oil, složky olivového a kokosového oleje, které zabraňují vysoušení intimní pokožky. Je dobře tolerována i při dlouhodobém a velmi častém používání

mycí intimní emulze

Obsahuje hodnotu PH 3,8 podporuje tím rovnováhu přirozené mikroflóry, posiluje antibakteriální ochranu, kyselina mléčná stabilizuje hodnotu PH 3,8, je zcela bez konzervačních látek a samozřejmě vám zajistí perfektní pocit svěžesti a čistoty po celý den.

mycí intimní ubrousky

Prodávají se v praktickém balení mokrých ubrousků po různém počtu kusů v nepropustném a opakovaně zavíratelném obalu. Ocení je skutečně každá žena, můžete je nosit i v malé kabelce a použít je kdykoliv a kdekoliv bude chtít. Mají vyrovnané PH. Jejich největší předností je takřka zanedbatelná velikost balení, vlastně je můžete mít celý den přímo u ruky.

Používání specielních výrobků pro intimní hygienu – je tedy v dnešní době běžnou a zcela bezproblémovou součástí každodenního života moderní ženy bez omezení věkové hranice. Věřím, že tato otázka již nezůstává tabu pro žádnou z nás.