Jak bojovat s celulitidou

Jak bojovat s celulitidou

Celulitida, lidově nazývaná pomerančová kůže, je vlastně kosmetickou vadou. Projevuje se jako nehezké dolíčky, které se objevují především v oblasti hýždí, stehen a někdy i lýtek. Celulitida trápí v současné době přes devadesát procent žen. Zvýšené riziko výskytu je v těhotenství, ale postihuje i dívky v pubertě a ženy v přechodu.

A co vlastně způsobuje nevzhlednou pomerančovou kůži? Byla prokázána souvislost mezi znečištěním organismu a vznikem celulitidy, za vznik této kosmetické vady je tedy zodpovědné pomalé odbourávání toxinů. Chronická zácpa, narušené trávení, slabá funkce jater, stres, dlouhodobá únava, nespavost či sedavý způsob života hrají při vývoji této vady na kráse důležité role.

Jak tedy bojovat s dolíčky na našem těle? Důležitou součástí boje je pohyb a změna stravovacích návyků. Pravidelný pohyb, ať už v podobě cvičení doma, běhání, plavání či jiných sportovních aktivit je prostě nezbytný. Pouze pohyb však v boji proti celulitidě nestačí.

Je nezbytné změnit i stravovací návyky. Jídelníček by měl obsahovat především dostatek syrové stravy jako čerstvé ovoce, saláty, naklíčená zrna a nerafinované cereálie. Dieta obsahující vysoké množství živočišných proteinů bez přiměřené kombinace se zeleninou a ovocem, zanechává v těle mnoho toxických metabolitů. Stejně tak průmyslová instantní strava s vysokým obsahem nestravitelných konzervantů, barviv a chemických přísad. Nutné je taky dodržovat pravidelný pitný režim. Pití dostatečného množství čisté vody podporuje odstraňování nečistot z těla.

Proti celulitidě můžeme bojovat i pomocí vhodných kosmetických přípravků. Důležité jsou však pravidelné masáže. Speciální techniky kartáčování kůže pomáhají stimulovat lymfatickou drenáž a eliminovat toxiny. Povrch kůže masírujeme krouživými pohyby, směrem od chodidel k hlavě. Masáž by měla trvat minimálně deset minut a měla by se provádět alespoň dvakrát denně. Před masáží je dobré kůži prokrvit, např. při sprchování můžeme střídat teplou a studenou vodu.

Boj s celulitidou vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Nejlepší způsob, jak se zbavit celulitidy, je kombinovat všechny tři předešlé rady, sportování, vhodný jídelníček a masáže společně s užíváním kosmetických přípravků.