Jak na lokny bez natáček?

Jak na lokny bez natáček?

Krásné lokny vzdouvající se na ramenou, to je sen snad všech žen. Hlavně ty, které mají rovné vlasy si zoufají po kudrnatém účesu. Těmto ženám nemůže bohužel vykouzlit lokny přirozené, ale můžeme jim doporučit zajímavé techniky, které určitě ulehčí jejich námahu.

Příprava je základ

Důležitou připomínkou na začátek je to, že vlasy nesmějí být zatíženy silnými vrstvami stylingových přípravků jako jsou gely apod. Vlny potřebují být lehké a pružné, aby okouzlily. Nejprve vlasy umyjte a řádně je prosušte. Poté je jemně projeďte vysoušečem, aby se skoro dosušily. Do vlasů vetřete malé množství tužidla a držte přitom hlavu mírně nakloněnou. Nyní jste připraveny začít natáčet. Důležité je, abyste si připravovala stejně velké pramínky, což zajistí celistvost účesu. Konečky vlasů si při natáčení chraňte, abyste je nepoškodily.

Klipsy

První metodou jak si vytvořit krásné vlny bez natáček je klipsová metoda. Kadeřnický klips koupíte v drogerii nebo v různých specializovaných obchodech. Pramínek vlasů si natočte na jeden nebo dva prsty a poté jej sepněte klipsem. Pokud chcete lokny větší, vezměte silnější pramínky. Po deseti minutách můžete spony sundat, vlasy protřepat a nakonec je přestříkat lakem.

Alobal

Tato technika je ideální pro ženy, které si rády upravují tvar účesu. Pokud chcete bohatou a divokou hřívu, tak neváhejte. Nejprve si připravte deset centimetrů dlouhé proužky alobalu. Vlasy prohrábněte směrem dolů a vytvořený pramínek mněte a tiskněte k sobě. Poté do něj zamotejte alobalový proužek a vlasy přefénujte teplým fénem. Nakonec vyčkejte asi pět minut, aby účes vychladnul. Vytvořené kudrliny mírně přelakujte a můžete si jít užít třeba žhavou párty.

Ubrousky

Tento nápad oceníte například na cestách, nebo v případě, že po ruce máte jen papírové ubrousky, nebo kosmetické papírky. Základem jsou úplně suché vlasy. Přeložte přes sebe asi tři až čtyři ubrousky a zamotejte do nich pramínky vlasů. Natáčejte je směrem dovnitř, od konečků ke kořínkům. Na konci ubrousky jen zauzlujte. Přejeďte nad hlavou fénem a nechte krátce vychladnout. Protřepané a bohaté vlasy zafixujte lakem a můžete ukázat světu své stabilní lokny.

Nezapomeňte

–    Česání a kartáčování lokny ničí, takže si vlasy během dne upravujte jen prsty.
–    Všechny kudrlinky v průběhu dne zplihnou. Je třeba je vždycky protřepat. S předkloněnou hlavu si promněte kořínky vlasů a lehce na ně naneste tekuté tužidlo (ne pěnové).
–    Vlny potřebují hodně vlhkosti. Zkuste je mírně postříkat vodou z rozprašovače. Ovšem nepřežeňte to s množstvím, těžká voda by napomohla zplihnutí vlasů.