Jak si udržet mladou a krásnou pleť

Jak si udržet mladou a krásnou pleť

Každá žena si chce udržet mladou pleť co nejdéle. Proto je třeba se o svou pleť řádně starat. Pokud máte pleť pěknou a myslíte si, že se o ni prozatím nemusíte starat, to jste na omylu. O svoji pleť byste se měla starat pořád, pokud tak nečiníte, čím dříve začnete, tím líp. Budete-li dodržovat tyto zásady, vaše pleť zůstane mladá a krásná déle.

Základní věcí je správně zvolený denní a noční krém. Je velmi důležité, aby krém odpovídal vašemu typu pleti. Toto nejzákladnější pravidlo by měla dodržovat každá žena. Dále je dobré, aby denní krém měl co nejvyšší UV filtr. Ten totiž pohlcuje UV paprsky a lépe chrání pleť před nečistotami a mrazem. Pleť je méně poškozená, tudíž i krásnější.

Noční krém můžete občas vynechat, aby si pleť úplně odpočinula. Pokud ale máte mastnou pleť, tak to raději nezkoušejte, jinak se ráno probudíte s lesklým obličejem.

Další věc, na kterou byste měla dbát, je důkladné odličování. Začněte řasami, a to tak, že si na jeden tamponek nanesete odličovací tonikum a pomocí druhé tamponku stahujete řasenku z řas dolů. Oči a poté i celý obličej odličte krouživými pohyby odličovacím mlékem. Mléko vaši pleť prokrvuje a hydratuje, a veškerý make-up a maz vytahuje z pórů. Pleť je tak čistá.

Pokud chcete zkontrolovat, jak jste se odlíčila, můžete provést test. Namočenou vatou si přejeďte po celém obličeji. Pokud je vata čistá, gratulujeme, zvládla jste je dokonale odlíčit. Můžete pokračovat použitím čistícího gelu nebo peelingu. Většinou se nanášejí ráno i večer a vaši pleť důkladně čistí.

Ještě důkladnějšího vyčištění pleti, než použitím čistícího gelu nebo peelingu, docílíte použitím pleťové masky. Opět zde platí pravidlo, že masku vybíráte podle typu své pleti. Pro suchou pleť se hodí hydratační masky, které by na mastné pleti napáchaly ještě víc škody. Nebo můžete zkusit použít ovoce. Čerstvá šťáva z citronu má vitamin, který se vsákne přes pokožku a vstřebá ho mnohem rychleji. Také okurky a jahody mají vitamíny a minerály, které se přidávají do kosmetiky.

Vyzkoušejte i vitamín D, který udržuje kožní buňky aktivní a mladé. Je to sluneční vitamín, který prošel vědeckým výzkumem, a výsledky jsou velice zajímavé. Vědci zjistili, že se jedná spíše o hormon než vitamin, který se tvoří účinkem UV záření z cholesterolu bez pomoci enzymů. Bez překážek vklouzne přes ochrannou membránu buněčného jádra ke genům, ve kterých jsou uloženy naše dědičné údaje. Tam se podílí na správné tvorbě nových buněk. Choďte denně na 20 minut do přírody a předejdete nedostatku vitamínu D.

Pro pevnější pokožku vyzkoušejte koenzym Q10. Koenzym Q10 neboli vitamín Q je látka, která je přirozeně obsažená v buňkách lidského těla (např. v mozku, v játrech). Po dvacátém roce věku dochází k úbytku tohoto vitamínu v organismu, buňky se stávají náchylnější k poškození a hůře využívají energii pro svoji činnost. Nedostatek koenzymu Q10 se může projevit i sníženou výkonností organismu, sníženou pracovní aktivitou a únavou. Koenzym Q10 se nachází v hovězím mase, v srdci, v játrech, v ledvinách, v sardinkách, v burských oříšcích atd. Zkrátka tento vitamín je velmi prospěšný a ochraňuje buňky před poškozením a předčasným stárnutím.