Jak správně pít?

Jak správně pít?

Co je nejlepší pít? Jak a kdy správně pít? Pít při jídle či nikoli?

1.    Voda, voda, voda
Voda přeci neobsahuje žádný tuk, cholesterol a nic takového a je ideální, pokud chcete hubnout, protože potlačuje chuť k jídlu. Ledviny bez dostatku vody nemohou dobře pracovat, tak jejich funkci převezmou játra, ale ta nedokážou zpracovávat tuk. Výsledkem je, že přibíráte na váze. Voda je vlastně taková příjemná sprcha pro vnitřnosti.

2.    Vynechejte kávu
Místo oblíbené kávy si zkuste dát zelený čaj. Ten také doplní kofein a je navíc zdravý. Kafe navíc odebírá vodu z těla.

3.    Pít dopoledne
V dopoledních hodinách bychom měli vypít nejvíce, tzn. alespoň 2 litry, a to po skleničkách a častěji, ne, že vypijete půllitr najednou a budeme si myslet, že máte od pití na nějakou dobu pokoj. Po 18. hodině by se mělo pít co nejméně, aby si ledviny odpočinuly.

4.    Pijte před a po jídle
Tady platí, že pít se má asi 20 minut před a po jídle, protože pití při jídle podporuje přibírání na váze. Totiž pití při jídle ředí trávící šťávy a tak dochází k horšímu trávení potravy.

5.    Kolik vypít denně?
Denně by člověk měl vypít 2-3 litry vody, nejlépe neperlivé, nebo neslazené čaje, nejlepší je zelený. Pamatujte si, že čím více toho vypijete, tím více zhubnete, tím máte lepší náladu a také nejste tak často nemocní a unavení.
Tip: Zkuste si do skleničky vody nakapat citron.

6.    Nedostatek vody v těle
Nedostatek vody v těle se projeví bolestí hlavy, špatným soustředěním a může to být také zácpa nebo podrážděné reakce.

7.    Kdy přijímat více tekutin
Tak více pít bychom měli v létě, po cvičení a při horečně – když dochází k pocení.

8.    Káva, cola, alkohol
Všechny tyto nápoje působí močopudně a voda, která je v nich obsažená se v těle nedrží. Dochází k dehydrataci těla. Předejít tomu můžete, když budete s těmito nápoji pít i vodu.

Závěrem chci zdůraznit, že pitný režim je opravdu důležitý, i když právě hubnout nechcete. Bez vody by nemohlo fungovat vaše tělo, mozek, prostě nic. Takže pitný režim rozhodně nepodceňujte.