Jak správně připravit pleť ke spánku

Jak správně připravit pleť ke spánku

Večerní očištění a ošetření pokožky je hlavní zásadou péče o pleť. Provádět bychom ho měly každý den, jelikož neočištěná pleť pokrytá líčidly se přes noc jen málo osvěží a zregeneruje. Neodlíčené oči jsou po ránu unavené a červené. Z povrchu kůže je proto třeba odstranit všechny stopy prachu, kožních výměšků, zbytky krému, make-upu, pudru a dalších použitých líčidel.

Pokožku je dobré očistit tekutými přípravky, jako je pleťové mléko, olej, krém nebo gel, které naneseme na vatu či vatový tampon. Čištění provádíme nejlépe jemnými vzestupnými tahy směrem od krku nahoru k bradě a tvářím, přes nos až k čelu. Šetrná péče zabraňuje nežádoucímu vtírání případných nečistot do pórů. Tampony či vatu střídáme tak dlouho, dokud nezůstanou čisté. Nikdy nesmíme šetřit ani vatou, ani čisticím přípravkem, který volíme podle typu pleti a podle stupně jejího znečištění. Obvykle používáme pleťové mléko, při větším znečištění čisticí krém nebo hydrofilní olej a na dočištění pleťovou vodu bez alkoholu. Kromě toho je možné použít i mýdlo či mycí gel, který smýváme vodou.

Oči odličujeme velmi šetrně a jemně. Zlehka setřeme stíny z horního víčka směrem od obočí k řasám a od vnitřního koutku k vnějšímu. Řasy odličujeme také opatrně a pokud to zvládneme, je dobré pod ty spodní vložit čtvereček z buničiny, do kterého řasenku stíráme, aniž bychom si znečistily tváře. Při čištění dáváme velký pozor, aby nedošlo k podráždění a v případě nutnosti oči opláchneme sterilní borovou vodou.

Ideálně očištěnou pokožku nakonec osvěžíme vlažnou vodou. Odstraníme tím zbytky čisticích přípravků a pleť povzbudíme. Toto opláchnutí můžeme provést současně s celkovým omytím těla v koupeli nebo pod sprchou. Odsuzování obyčejné vody v kosmetice a zdůrazňování jejích nepříznivých účinků je mýtem, který vytvářejí pod vlivem komerce a zisku výrobci různých kosmetických přípravků.

Na osušenou pokožku poté aplikujeme krém, přičemž jeho aplikaci můžeme spojit s lehkou masáží obličeje. Tu provádíme jemnými pohyby bříšek prstů nejprve okolo úst, poté přejdeme na nosoretní rýhu a přes líce ke spánkům. Nezapomínáme ani na čelo, kde můžeme použít lehké krouživé pohyby od jeho středu směrem k uším. Kůži kolem očí jen mírně poťukáme.

Kromě naší pleti je dobré nezapomínat ani na večerní ošetření rukou a nohou a na péči o chrup i vlasy. Ty je dobré pročesávat alespoň pět minut všemi směry, jelikož tak odstraníme usazený prach a šupinky. Jedná se vlastně o druh masáže, která zvyšuje prokrvení a zlepšuje výživu tkání. Na škodu není ani večerní protáhnutí unaveného těla.