Jaká pleťová maska je ta pravá?

Jaká pleťová maska je ta pravá?

Pokud existuje jeden přípravek péče o pleť, který dělá okamžité zázraky, pak je to pleťová maska. Je však nutné mít na paměti, že, stejně jako u jiných kosmetických přípravků, nemůžete sáhnout po jednom jediném a doufat, že bude tím nejvhodnějším. Vzhledem k tomu, že se však na trhu objevuje velké množství rozmanitých pleťových masek, můžete si s trochou trpělivosti vybrat tu nejlepší a nejdokonalejší.

Hydratační masky

Hydratační masky jsou ideální pro suchý typ pleti, protože zvyšují množství vlhkosti v pokožce. Zabraňují tak tvorbě suchých míst, odlupování kůže a také potlačují vznik jemných vrásek. Jejich účinek je rychlý a intenzivní. Na pleti se zpravidla nechávají 5-10 minut a pak se odstraní kosmetickým ubrouskem. Hydratační masky jsou skvělým kosmetickým doplňkem, a to hlavně po slunění nebo při nepříjemných pocitech pnutí.

Jílové a bahenní masky

Tento typ masek se hodí na mastnou pleť, protože z ní odnímají nadměrnou mastnotu a další nečistoty. Pokožku zanechávají čistou a svěží. Představují ideální způsob, jak zatočit z rozšířenými póry, a kromě toho zamezují nežádoucímu lesku a odstraňují zánětlivé pupínky. Masky se na pleti nechávají zaschnout po dobu 5-15 minut a poté se jednoduše smyjí teplou vodou. Společně s maskou jsou odstraněny i odumřelé kožní buňky a nečistoty. Pro pleť jsou výborným povzbuzujícím prostředkem.

Exfoliační masky

Masky s exfoliačním účinkem pleť výborně čistí, vyhlazují a udržují ji ve skvělém stavu. Na pokožce se po dobu několika minut nechají zaschnout a poté se smyjí. Při smývání se díky obsaženým drsným částečkám pokožka dobře prokrví, odstraní se odumřelé kožní buňky a případné nečistoty.

Slupovací masky

Tyto masky se hodí pro všechny typy pletí a snadno se používají. Na pokožku se nanese gel, nechá se zaschnout a pak se jednoduše sloupne. Tento jemný kosmetický přípravek pomůže osvěžit mastné partie, vyčistí zanesené póry a lehce vyživí sušší místa.

Gelové masky

Gelové masky se hodí pro citlivou a mastnou pleť, protože mají výborné zklidňující účinky. Maska se po nanesení nechá několik minut působit a poté se setře kosmetickým ubrouskem. Tyto přípravky jsou vhodné také pro pleť poškozenou sluncem a pro pleť podrážděnou.