Jarní péče o nohy

Jarní péče o nohy

Nohy. Přes zimní měsíce je balíme do huňatých teplých ponožek a navrch je sepneme v kožených kozačkách. Občas jen zastřihneme nehty a ty pečlivější na nich „vymění“ barvu laku na nehty či obrousí paty. To je asi vše. Vždyť kdo by se nám také v zimě díval na nohy. Raději svůj zbytek energie věnujeme správnému balení do šály či natahováním rukavic. Takto může zima zamávat právě s tím, co nás po celou studenou zimu nese po všech těch kluzkých chodnících či měkkém sněhu.

Člověk, který se dožije průměrného roku 70 let, nachodí přibližně 100 000 kilometrů. Často je přitom obepíná úzká obuv či hezké, ale velmi nepohodlné podpatky. Proto je velmi důležité svým nohou poskytnout tu správnou péči. Vyhneme se tak předčasnému stárnutí svých nohou, ale i nepříjemným potížím. Nejenže se naše nohy budou dobře „cítit“, ale budou i perfektně vypadat.

Jakousi zevrubnou kúru můžeme začít olejovou lázní: do lavůrku s teplou (nikdy ne horkou) vodou přidáme pár kapek vonného oleje a dopřejeme svým nohám svých „sladkých“ 10 minut. Po takové lázni se pokožka nohou změkčí a lehce se pomocí pemzy zbavíme ztvrdlé kůže na patách.

Nesmíme zapomenout za nehty. Po zastřihnutí a důkladnému zapilování (postupujte jedním směrem) bychom neměli zapomenout na zpevňující lak na nehty, který zabraňuje lámání či jinému poškození (především z bot). Pro jaro se hodí spíše jemné až romantické odstíny – perleťové či francouzská manikúra. Ovšem jaro nebrání ani pastelových odstínům. Ač nám počasí zatím nošení sandálů nedovoluje, rozhodně neuškodí, když naše nohy budou „připraveny“ a nebudeme se muset stydět pokaždé, když si budeme muset sundat ponožky.

Celou tuto ošetřující kúru můžeme zakončit jednak vmasírováním hydratačního krému na nohy. Nejenom, že nohy příjemné zvláční, ale jemná masáž zbaví vaše nohy nepříjemnému napětí nahromaděného po celou zimu.

Pro ty, které chtějí svým nohám dopřát opravdu luxusní péči, je vhodné použít masku na nohy. Nejlepší je na nohy nanést tento přípravek, zabalit do teplé ponožky a nechat působit přes noc. Ráno budou vaše nohy hebké a odpočaté.

Velmi vhodné, a to zvláště pro jarní měsíce, je používat deodorační pudr na nohy. Tato pomůcka vstřebává přebytečnou vlhkost a zabraňuje tak vzniku nepříjemného zápachu a infekcí.