„Jogurtová“ pleťová maska pomůže

„Jogurtová“ pleťová maska pomůže

Občas se nám naše pleť zdá matná a bez života a potřebujeme nějaký přípravek, jak ji oživit. Zaručeně pomůže pleťová maska, ale není vždy třeba kupovat ji v obchodě. Stejně dobře si ji můžeme vyrobit z domácích surovin.

Používají se třeba vejce, med, droždí, tvaroh, jogurt a také ovoce a zelenina s příměsí bylinek. Před aplikací pleťové masky musíme pleť očistit, aby se lépe vstřebávala. Pleť lehce nahřejeme nad napařovací lázní a pak naneseme masku. Vynecháme okolí očí a rtů. Pokud nejde o masku se stahovacím účinkem, pak můžeme její zbytek použít na dekolt, krk a také ruce.

Po dobu působení masky si uděláme chvilku pro odpočinek, posadíme se nebo ulehneme a relaxujeme. I to pomáhá k vyššímu účinku přípravku.

Potom masku šetrně, ale důkladně smyjeme vlažnou vodou. Pleť nedrhneme, ale jemně osušíme měkkým ručníkem, kdy jím pouze poklepáváme. Po odstranění masky použijeme hydratační krém a pleť bude svěží.

Některé masky z domácí dílny teď uvedeme.

 

Pro unavenou pleť

Potřebujeme jeden bílý jogurt, výluh z heřmánkových květů nebo heřmánkový olej, odvar z verbeny.

Jogurt smícháme s tekutými přísadami na kašičku a naneseme na obličej. Stačí deset minut a výsledek je zřetelný.

Pro osvěžení

Opět využijeme bílý jogurt, ale můžeme jej nahradit i měkkým tvarohem, dvě čajové lžičky dětského pudru a asi deset čerstvých okvětních plátků z růže.

Ingredience smícháme a aplikujeme na obličej. Opět necháme působit po dobu deseti minut a smyjeme. Během působení masky je někdy cítit lehké brnění, ale to není na závadu. Jen to znamená, že maska opravdu působí.

Pro suchou pleť

Základem masky může být bílý jogurt nebo měkký tvaroh. Ten dobře smícháme s deseti až patnácti jemně nadrcenými mandlemi, dvěma čajovými lžičkami medu a stejným množstvím oleje z pšeničných klíčků. Po nanesení hmoty na obličej jemně pokožku promasírujeme, aby se přípravek dostal do všech pórů. Po dvaceti minutách působení masku šetrně smyjeme. Drcené mandle poslouží jako perliny, med dodá vitamíny a olej z pšeničných klíčků obsahuje vitamín E.

Čistící maska

Bílý jogurt smícháme se směsí, do které jsme rozmixovaly mrkev, polovinu čerstvé broskve a polovinu okurky. Je-li maska příliš řídká, můžeme ji zahustit dětským pudrem. Pak ji naneseme na obličej a necháme působit asi deset minut, než ji opláchneme a pleť ošetříme krémem.

Mrkev dodá masce protizánětlivý efekt a pleti příjemnou barvu, broskev zvláčňuje a okurka osvěžuje a také hydratuje.