K létu patří i nalakované nehty na nohou

K létu patří i nalakované nehty na nohou

Léto nás láká, abychom zuly uzavřené lodičky a „vyběhli“ v pantoflíčkách či sandálkách. Není jistě zapotřebí dodávat, že krásně upravené nohy jsou podmínkou a k upraveným nohám patří i perfektní nehty. V módě jsou letos nehty s různobarevným lakem a samozřejmě také s francouzskou úpravou. Barvu laku můžeme buď sjednotit s barvou laku na nehtech rukou, nebo použít lak bezbarvý či perleťový, který se hodí vždycky.

Ne každý ale má perfektní tvar nehtů a je proto žádaná gelová modeláž nehtů na nohou. Tato procedura probíhá podobně jako na rukou, jen trvá kratší dobu. Ideální je provést ji po pedikúře. Jelikož nehty na nohou rostou velmi pomalu, vydrží výsledek až dva měsíce.

Jestliže nemáte náladu nebo čas vylepšovat nehty pomocí tvarování gelem, dejte přednost čirému, perleťovému nebo světle barevnému laku, abyste na nehty nepřitahovala přemíru pozornosti.

Krásu a zdraví nehtů ovlivňujeme také svým životným stylem. Abychom měly nehty zdravé, je dobré do našeho jídelníčku zařadit ryby, které dodají mastné kyseliny a zaručí sílu a pružnost nehtů. Čerstvé ovoce a zelenina obsahují vitamín A, který působí preventivně proti lámavosti a třepení nehtů a vejce, cibule a česnek doplní sloučeniny síry. Ta je nezbytná pro zdravé nehtové lůžko a zdravé nehty u nohou.

Nejčastější potíží, kterou nám mohou nehty na nohou způsobit je zarůstající nehet. Nejen že nevypadá hezky, ale také bolí. Pokud se takovou vadou začneme zabývat včas, stačí odborný zákrok zkušené pedikérky, a je po problému. V opačném případě, kdy už se okolí nehtu zanítí, je třeba vyhledat lékaře a ten rozhodne o léčbě.

Dalším problémem jsou plísňová onemocnění. Obvykle vznikají tehdy, pokud se o nohy nedostatečně staráme a užíváme neprodyšnou obuv. Jen málo druhů mykóz je přenosných dotykem, třeba z rohože u bazénu. Nicméně pokud pozorujeme, že nehty na noze mění strukturu, vznikají na nich bělavé skvrny, nebo se deformují do typického kornoutu, okamžitě navštívíme lékaře.

I zdravé nehty ale potřebují před nalakováním péči. Nejprve je třeba nehty odmastit, aby lak dobře držel a také opravit případné defekty. Nehet zarovnáme a opilujeme, přerostlou kůžičku začistíme pomerančovým dřívkem a pak případně nehet vyleštíme.

Než začneme nanášet lak, oddělíme prsty od sebe. Aby se nepřekrývaly a nevadily při práci. Stačí obyčejné srolované tampony nebo jsou v prodeji pěnové oddělovače. Lakování nehtů provádíme podobně jako u nehtů na rukou. Pracujeme pečlivě a lak nechá se dostatečně zaschnout. Máme-li náladu na něco zvláštního, můžeme nalakovat nehty tak, že do sebe ještě za vlhka zapustíme různé barvy, nebo nehet ozdobíme třeba kamínkem.

K létu patří zvýšená péče o celé tělo včetně nohou a jsme-li příznivci nalakovaných nehtů v otevřených botách, nic nám nebrání zkusit různé techniky a kombinace barev.