Kouřové líčení je stále in

Kouřové líčení je stále in

Kouřové oči zůstávají bezesporu i letos hitem, jak dokazují mnohé celebrity, módní ikony, ale i většina z nás, obyčejných smrtelnic. Není se však čemu divit, vždyť právě tento typ líčení nám propůjčuje nezaměnitelný svůdný pohled, který oslní snad každého muže. Navíc cesta k vytvoření kouřových očí není nijak složitá, i když to tak zpočátku může vypadat. Za pomoci kvalitní kosmetiky si toto líčení může doma pořídit každá z nás.

Kouřové líčení není ve světě kosmetiky žádnou novinkou. Ženy si je oblíbily již na přelomu 50. a  60. let a v průběhu celého desetiletí se stalo velmi populárním stylem. V současnosti se opět vrátilo do módy a je oblíbené jak u dospívajících dívek, tak u starších ročníků. Kouřové oči sluší téměř každé. Vyhnout by se mu měly pouze ženy s malýma, zapadlýma očima, protože linky by takové oči ještě více znevýraznily. Naopak ženy s velkýma očima je mohou díky kouřovému líčení ještě více podtrhnout.

K vytvoření kouřového líčení potřebujeme především kvalitní, dlouhotrvající oční stíny, které se nebudou drolit a zanechávat pod očima malé částečky. Vždy volíme dva odstíny, jeden světlejší a jeden tmavší. Jednotlivé barvy samozřejmě vybíráme podle našeho typu pleti či podle obliby. Tradiční je tmavě šedá a černá, časté jsou taktéž odstíny modré, fialové a zelené. Dále budeme potřebovat černou, nejlépe zhušťující, řasenku a kajalovou tužku na oči. Tekuté linky nejsou v našem případě vhodné, jelikož na konci budeme linku lehce rozmazávat pomocí vatové tyčinky.

Před aplikací očních stínů je dobré na víčko nanést trochu pudru, protože stíny pak lépe přilnou a déle vydrží. Jako první nanášíme do vnitřního koutku oka světlejší odstín, který následně rozetřeme do ztracena. Tmavší odstín nanášíme od vnějšího koutku oka směrem k vnitřnímu a lehce také rozetřeme směrem k obočí. Tmavší odstín aplikujeme i na spodní víčko, a to směrem od vnějšího koutku oka. Následuje orámování celého oka kajalovou tužkou, kterou vatovou tyčinkou na dolním víčku jemně rozetřeme. Nezbývá než nanést řasenku a kouřové oko je na světě.

Zbytek obličeje by měl zůstat méně výrazný. Nejvhodnější je matný make-up světlejších odstínů. Tvářenka by měla být použita s rozvahou a jen jemně naznačovat lícní kosti. Na rty nanášíme světlý lesk nebo rtěnku.