Kouzelník MAKE-UP

Kouzelník MAKE-UP

Existují různé druhy make-upů s nejrůznějšími pěsticími substancemi a různou krycí schopností. Než si zvolíte ten svůj, měla byste vědět, čeho tím chcete dosáhnout. Chtěla byste používat přírodní make-up, pod nímž prosvítá pigmentace? Či potřebujete make-up, který zakryje veškeré nerovnosti pleti? Každá žena by také měla vědět, že make-up působí také jako velmi dobrá ochrana pleti před znečištěním způsobeným vlivy životního prostředí (vzduchem, větrem a chladem). Make-up také velmi značně zmenšuje riziko vzniku červených žilek.

Toto jsou asi nejběžnější make-upy:
TRANSPARENTNÍ MAKE-UP – TEKUTÝ
Jak již název prozrazuje, jedná se o make-up, pod kterým prosvítá pokožka a její pigmentace. Tento make-up je dobrý pro ženy, které chtějí pouze svůj tón pleti oživit a nemají v úmyslu cokoliv překrývat.

FLUIDNÍ MAKE-UP – TEKUTÝ
Také se jedná o tekutý make-up, ale tentokrát se středními krycími schopnostmi, není tedy transparentní. Je vhodný hlavně k zakrytí drobných skvrn a zarudlé kůže.

KRÉMOVÝ MAKE-UP – TUHÝ
Má velmi silnou krycí schopnost. Můžete s ním zakrýt také červené žilky a poruchy pigmentace. Pokud ale máte šupinatou pokožku, buďte opatrná. Vysoký podíl pigmentace by způsobil, že by právě zrohovatělá kůže byla vidět. V takovémto případě si udělejte nejprve peeling.

MAKE-UP Z KOMPAKTNÍHO PUDRU
Tento make-up se doporučuje zvláště pro mastnou pleť, jelikož vysoký obsah pudru snadno absorbuje kožní tuk. Pokud použijete tento make-up, ušetříte si závěrečné přepudrování.

ANTISEPTICKÝ MAKE-UP – TEKUTÝ
Toto je speciální make-up pro nečistou pleť. Pokud takový problém máte, používejte jen tento typ.

VODOVZDORNÝ MAKE-UP (TUHÝ)
Odborníci tomuto druhu make-upu říkají – camourlage. Make-up je odolný vůči vodě i otírání a používají ho hlavně modelky nebo herečky. Má mezi všemi druhy make-upů nejvyšší krycí schopnost.
Díky působení speicálního fixačního pudru se stává během patnácti minut odolní vůči otírání, či proti vodě. Ovšem technika nanášení je obtížnější než u jiných typů. Musí se s ním totiž pracovat velmi opatrně a úsporně, jinak vypadá jako maska. Postup nanášení si raději nechte dobře a hlavně odborně vysvětlit od vizážisty či kosmetičky.